Бензин подешевшає ще на 5-7% – експерт

22 грудня 2018, 10:33

Людмила Грубник

Геннадій Рябцев прокоментував нинішнє зниження цін на паливо і спрогнозував ще подальше падіння цін

Зниженнявартостібензинунаукраїнськихзаправкахпов'язаноздвомаоб'єктивнимифакторами.Про цевкоментарісайту"Сегодня"розповівзаступникдиректораНТЦ"Психея"ГеннадійРябцев.

Зайогословами,паливоповиннобулоподешевшатищемісяць тому,алеперешкодило введеннявоєнного стану
.

"Бензин повинен був подешевшати ще місяць тому, до введення воєнного стану. Об'єктивні причини для цього були. Вартість бензину визначається зараз двома основними факторами – вартістю нафтопродуктів на кордоні країни і курсом національної валюти. Якраз на кінець листопада вартість нафтопродуктів на кордоні знизилася більш ніж на 15%. Гривня теж демонструвала достатню стабільність, більш того навіть стала зміцнюватися. Всі аналітики говорили про те, що через певний час паливо повинне подешевшати. Був запущений механізм зниження цін на заправках, паливо знизилася на 5%, і вже були плани щодо подальшого зниження цін. Але втрутилася політика. Було оголошено воєнний стан. В результаті – сталася дестабілізація на валютному ринку, з'явилися інші ризики. Зрозуміло, в таких умовах жоден з трейдерів не наважився продовжити зниження цін на заправках", – пояснює Рябцев.

Реклама

Заразже,яккажеексперт,ситуаціянаринкустабілізувалася,ризиківсталоменше,щоможеспровокуватиіподальшепадінняціннабензин.До речі,не завадятьцьомунавітьноворічнісвята,а,навпаки,зіграютьвплюс.

"Не всезростаєдоНового року.Ринокнафтопродуктівбільшцивілізований,ніжриноккурячихяєцьабосвинини,ібільшевизначаєтьсяйогоповедінкафундаментальнимипричинами,а неспекуляціями.До тогожзаразпочинаєтьсямертвийсезоннаринкунафтопродуктів,колипопитмінімальнийпороці.Вкінці грудня,всічнімайжезавмираєоптоваторгівля,ітрейдеривідчуваютьдефіцитоборотнихкоштів.Тутприродно,щобстимулюватипопит,необхідностимулюватиспоживача.Томуцінаможезнижуватися",-продовжуєРябцев.

На думкуфахівця,якщоне відбудетьсяніякихфорс-мажорнихобставин,бензинможеподешевшатищена5-7%.

"Якщопорівнюватиоптовийіроздрібнийринок,томибачимовоптівартістьнафтопродуктівзнизиласяна15-17%,роздріб повиненїхвідпрацювати.Якщотодібулозниженняблизько 5%,зараззниженняблизько 5%,швидше за все,ще5-7%-вартоочікувати",-підсумовуєвін.

Нагадаємо, в Україні подешевшав бензин. ЦінаДТібензинуА-95вмережізнизиласявсередньомуз30до29грн/л,бензинА-92подешевшавз29до28грн/л.

Якповідомлялося,експертипрогнозують,що в 2019 роціукраїнськимводіямдоведетьсяменшевитрачатисяна паливо. Причомуекономіяможескластидо10%по бензинуідизелюідо12%поавтогазу.Справавтому,що,за прогнозамифахівців,трендзниженняціннанафтущебільшезміцнитьсяв 2019 році.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти