Базова величина замість прожиткового мінімуму: скільки платитимуть на дітей?

9 лютого, 16:52

Олександра Романюк , Ігор Тимофєєв

Після голосування в Раді виплати і збори не будуть залежати від прожитмінімуму

Український Кабмін має намір відв'язати соцвиплати та платежі до бюджету від прожиткового мінімуму, і ці плани набули форми законопроєктів. Про це йдеться в авторській статті на сайті "Сьогодні".

Реклама

Зокрема, законопроєктами запроваджуються такі нові розрахункові показники:

  • базова величина для соціальних виплат на дітей;
  • базова величина для соціальних виплат населенню;
  • базова величина для грошових платежів та стягнень;
  • базова величина для адміністративних зборів.

Після того, як законопроєкти будуть проголосовані, виплати і збори, вказані в назві цих показників, не залежатимуть від прожиткового мінімуму. Їх розраховуватимуть окремо і фіксуватимуть у законі про держбюджет на кожен рік.

Читайте також: В Україні підвищили надбавки на догляд за дітьми з інвалідністю: скільки платитимуть

Розмір базових величин визначає проєкт закону "Про заходи щодо впорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів та стягнень і плати за надання адміністративних послуг", який схвалений Кабміном, але на момент підготовки матеріалу ще не зареєстрований у Верховній Раді.

Реклама

У цьому документі зазначено: в момент набуття чинності цими величинами вони не будуть відрізнятися від прожиткового мінімуму, який діятиме на цю дату.

З 1 січня 2022 року базова величина для соціальних виплат на дітей встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, який був чинним на 1 грудня 2021 року. А соціальна виплата населенню встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на цю ж дату.

В тренді
Шалені знижки і "незручні" купюри ПриватБанку – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

На сьогодні ці величини вже відомі. Відповідно до закону про бюджет на цей рік з 1 грудня прожитковий мінімум становитиме:

  • для дітей до 6 років – 2100 грн;
  • для дітей від 6 до 18 років – 2618 грн;
  • для непрацездатних осіб – 1934 грн.

Відповідно, такими ж будуть базові величини для соціальних виплат.

Раніше сайт "Сьогодні" писав, що в Україні будуть по-новому розраховувати прожитковий мінімум. За словами міністра соцполітики Марини Лазебної, ці законодавчі зміни стануть першим кроком у наведенні ладу в системі застосування прожитмінімуму.

Реклама

Більше читайте на сайті "Сьогодні" в статті: "Уряд хоче відв'язати соцвиплати від прожиткового мінімуму: що зміниться для українців".

Детальніше про нові підходи до розрахунку прожиткового мінімуму дивіться в сюжеті:

Відео: Сьогодні

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти