Банкіри: Коли курс гривні стане критичним – ми ляжемо всі

23 вересня 2014, 11:52

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

І НБУ, і банкіри вважають, що потрібно серйозно зайнятися банками, які продають "чорну валюту"

В НБУ вважають, що питанням банків, які вийшли на "чорний ринок" з продажем доларів, повинні займатися і СБУ, і ГПУ.

"У нас є закон про банки, в тому числі по відмиванню грошей. Але ми ж не можемо нецивілізовано відбирати ліцензії. НБУ – правове поле, яке, звичайно, не завжди швидко спрацьовує. На жаль, тут питання внутрішньої порядності. І питання, чи хочуть ці банки вижити, а інші банки повинні зрозуміти, чи хочуть вони працювати з такими банками. Адже ми можемо не знати, хто це робить, а всі банки знають. Це має бути рішення банківського світу, який може вирішити "я не буду з тобою працювати!" Повинна бути солідарність системи. Не буде так, що один банк впаде, а я виживу. Коли банк падає, який би він не був, за ним і люди, і бізнес стоять, це б'є по системі", – сказала Олена Щербакова, директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ.

Голова правління "Ощадбанку" Андрій Пишний вважає, що фінансова система знаходиться під постійними атаками.

"Час дуже непростий, всі на нервах, фінсистема під постійними атаками. Як перешкоджати? ГПУ, СБУ, розвідка... Це механізми, які повинні і тут бути задіяні. НБУ теж треба бути більш рішучим у таких речах. Це не мирний час і нестандартна ситуація. Заходи повинні бути відповідними", – зазначив Пишний.

А голова правління "Креді Агріколь Банк" Євгенія Чемерис впевнена, що тримати курс гривні вручну – це шлях в нікуди.

"Всі повинні розуміти, що банки не хочуть підвищення курсу. Коли курс стане критичним – ми ляжемо всі. Наші баланси частково виражені в інвалюті, а капітал – у гривні. Але домовитися і тримати гривню вручну – це шлях в нікуди. Ми робили це три тижні, ми погасили пожежу, але далі ринок є ринок. Щоб він працював, потрібна пропозиція, а не тільки попит. А експортери притримували виручку, попит був підвищений.

З приводу "чорного ринку", я поганий експерт. Але я впевнена, щоб боротися з банками, де продають "чорну валюту", повинна працювати вся країна – міліція, СБУ, НБУ, громадяни, весь "сірий бізнес", який бігає і скуповує. У банківської системи тут обмежені функції, повинні підключатися силові органи", – зазначила вона.

Нагадаємо, Національний банк після майже чотирирічної перерви 8 вересня провів перший аукціон з продажу валюти. У Центробанку розраховували, що такий інструмент зіб'є попит на долари з боку банків і дозволить посилити контроль над курсом гривні.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти