Азербайджан відкрив газопровід в Європу в обхід Росії й України

29 травня 2018, 10:13

Учасниками проекту вже є сім країн, ще три держави планують приєднатись

"Південний газовий коридор" офіційно відкритий на Сангачальському терміналі поблизу столиці Азербайджану Баку. З цього терміналу беруть початок всі експортні нафто- і газопроводи, які транспортують вуглеводневі ресурси Азербайджану на світові ринки.

Реклама

Газопровід призначений для постанчаннявок азербайджанського газу в Європу.  "Південний газовий коридор" є одним з пріоритетних для ЄС проектів, який передбачає транспортування газу з Каспійського регіону через Грузію і Туреччину в європейські країни. 

Реалізація проекту стала можливою завдяки широкому міжнародному співробітництву, заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв, виступаючи на церемонії офіційного відкриття газопроводу, передає ТАРС. На думку Алієва, газопровід має важливе значення для енергобезпеки Європи, диверсифікації джерел і маршрутів постачання вуглеводневих ресурсів.

"Азербайджанський газ є новим джерелом постачання газу в Європу, і реалізацією "Південного газового коридору" ми заново складаємо енергетичну карту континенту", – підкреслив Алієв.

Наразі учасниками проекту є сім країн (Азербайджан, Грузія, Туреччина, Греція, Болгарія, Албанія та Італія), ще три балканські країни планують приєднатись до проекту – Боснія і Герцеговина, Хорватія і Чорногорія.

Реклама

"Повинні будуватися відгалуження від Південного газового коридору. Європейський ринок дуже важливий для нас", – підкреслив азербайджанський лідер.

В тренді
Долар в Україні впав до мінімуму за два місяці: курс Нацбанку
Фото: ADEM ALTAN/AFP via Getty Images

"Південний газовий коридор" вартістю понад 40 млрд доларів простягнеться на 3,5 тис. км від Баку до півдня Італії через території Грузії, Туреччини, Греції, Албанії. Його сегментами є Південно-Кавказький, а також Трансанатолійський (TANAP) і Трансадріатичний (TAP) трубопроводи.

ter

Первісна пропускна здатність трубопроводу, як очікується, становитиме 16 млрд кубометрів газу на рік. Близько 6 млрд кубометрів поставлятиметься в Туреччину, а решта – в Європу. У перспективі ці об’єми планується наростити до 31 млрд кубометрів за рахунок будівництва додаткових газокомпресорних станцій.

На початковому етапі газ, який видобуватиметься в рамках другої фази розробки азербайджанського газоконденсатного родовища "Шах Деніз", розглядається в якості основного джерела для проектів "Південного газового коридору". На більш пізньому етапі до проекту можуть бути підключені й інші джерела.

Реклама

Крім тогоділянка газопроводу через Балкани між Болгарією і Австрією, що проходить по території Румунії, споруджуватиметься за рахунок кредиту в рамках Європейського інвестиційного плану, також відомого як "план Юнкера".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти