Аналітики S & P розповіли, що буде з економікою України і гривнею найближчими роками

23 квітня 2018, 14:15

Рейтингове агентство оцінило боротьбу Нацбанку з інфляцією і дало прогноз щодо зростання ВВП

Международное рейтинговое агентство S&P ожидает ускорения роста реального валового внутреннего продукта (ВВП) Украины в 2018 году до 3,1% с замедлением его до 2,9% в 2019-2021 годах. Об этом говорится в сообщении агентства о подтверждении кредитных рейтингов Украины.

Реклама

Отметим, по состоянию на 10 ноября 2017 года S&P прогнозировало рост ВВП в 2018 году на 2,6% с дальнейшим ускорением до 3% и 3,2% соответственно в 2019 и 2020 годах.

S&P зазначає, що відновлення економіки України триває на тлі зростання внутрішнього попиту і високих цін на сировинні товари. Надалі джерела економічного зростання залишаться колишніми, причому головною рушійною силою як і раніше буде внутрішній попит, вважають аналітики.

Водночас агентство зазначає, що, всупереч поліпшенню макроекономічних умов, рівень добробуту на душу населення залишається низьким.

"Не звертаючи уваги на помітне останні два роки зростання економіки, показник ВВП на душу населення (2,6 тис. доларів 2017 року) становить всього 67% відповідного показника в передкризовому 2013 році і є другим після Таджикистану наднизьким показником серед країн Європи і СНД", – зазначили аналітики агентства.

Прогноз щодо курсу долара і зростання цін в Україні

Реклама

Агентство S&P в своєму прогнозі також змінило очікування щодо курсу гривні на кінець 2018 року – з 27,3 грн/долар до 29,5 грн/долар.

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей

Крім того, якщо раніше в S&P очікували, що наприкінці 2019 го і 2020 років курс гривні залишатиметься стабільним на рівні 27,5 грн за долар, то тепер розраховують на її ослаблення до кінця наступного року до 30,5 грн/долар з подальшим зміцненням до 29,8 грн/долар до кінця 2020 року і 28,8 грн/долар – до кінця 2021 року.

Агентство також незначно погіршило оцінку інфляції на 2018 рік – з 8,7% до 8,9%, але поліпшило на 2019-2020 рр. – відповідно з 8% і 7,5% до 7,5% і 7%.

"Беручи до уваги наші прогнози щодо подальшої девальвації гривні, яка призведе до подорожчання імпорту, а також зростання продовольчої інфляції, ми вважаємо, що в середньостроковій перспективі інфляційний тиск збережеться. При цьому інфляція наближатиметься до цільового рівня Національного банку – 6% плюс/мінус 2 процентних пункти в 2018 році", – вважають аналітики агентства.

S&P зазначає зусилля Нацбанку України щодо зниження інфляції – зокрема в останні шість місяців центробанк чотири рази підвищив ключову ставку. Водночас додає, що механізм трансмісії грошово-кредитної політики залишається слабким внаслідок дуже високої частки проблемних кредитів українського банківського сектора.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти