АМКУ звинуватив Міноборони в гучному зриві закупівель бронежилетів

23 червня 2014, 09:56

Антимонопольники спростовують всі звинувачення на свою адресу

Антимонопольний комітет України (АМКУ) стверджує, що діяв згідно з законодавством, і в затягуванні вирішення питання про тендерні закупівлі бронежилетів звинувачує Міністерство оборони.

Реклама

"18 червня о комітеті зареєстрована скарга ТОВ "Аммо С" на встановлені Міністерством оборони України "дискримінаційні вимоги до документації конкурсних торгів на закупівлю – "13.92.2. Вироби текстильні готові, інші – дев'ять лотів". Скарга "Аммо С" була подана в необхідні терміни, повністю відповідала чинному законодавству з проведення державних закупівель", а також містила скарги заявника на адресу Міністерства оборони України з організації конкурсу під конкретного учасника і Антимонопольний комітет, як орган оскарження, не мав жодних підстав по законом не прийняти скаргу "Аммо С" до розгляду", – заявили в АМКУ.

Крім того, АМКУ "розуміючи важливість закупівлі, коли країна перебуває в умовах воєнного стану, а також свою відповідальність перед народом України, в той же день (18 червня 2014) запросив у Міноборони інформацію, необхідну для розгляду скарги", проте "інформація від Міноборони України в АМКУ надійшла тільки о 16:00 20 червня 2014, після того як ще вранці в.о. міністра оборони України звинуватив Комітет в блокуванні закупівлі бронежилетів", – підкреслили в комітеті.

Колегія АМКУ, розуміючи важливість питання, вже о 20:00 20 червня 2014 розглянула скаргу і відмовив ТОВ "Аммо С" в задоволенні вимог.

Як зазначає прес-служба АМКУ, 6 травня 2014 були прийняті зміни до законодавства, які вступили в законну чинності 9 травня 2014 року, що дозволяють здійснювати закупівлі для потреб армії за спрощеною процедурою протягом 7-10 днів.

В тренді
Не пробили захист: які гривні не вміють підробляти фальшивомонетники
Реклама

"Проте, Міноборони України 12 травня 2014 застосувало для закупівлі бронежилетів процедуру, яка зазвичай триває два і більше місяців, так як передбачає прозорий механізм оскарження, який суттєво затягує процес закупівлі, що власне і сталося 18 червня 2014, коли ТОВ "Аммо З" подало скаргу в АМКУ. Надходження аналогічних скарг на наступних етапах закупівлі теж виключати не можна. За таких обставин Комітет діяв виключно в правових рамках, максимально швидко вирішивши питання. Разом з тим, Комітет не може нести відповідальність ні за вибір замовником процедури закупівлі, ні за якість її проведення, ні за реалізацію учасниками своїх прав на оскарження", – підкреслює АМКУ.

НагадаємоГенпрокуратура після перевірки почала кримінальне провадження за фактом незаконного припинення закупівлі за держкошти бронежилетів для військовослужбовців службовими особами АМКУ.

Міноборони у зриві закупівлі також звинувачує Антимонопольний комітет.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти