Американські сенатори пропонують "прив'язати" гривню до долара

20 квітня 2014, 15:27

Сенатори-республіканці написали міністру фінансів США лист

Сенатори-республіканціТедКруз іМаркРубіонаписалиміністру фінансівСШАДжеку Льюлист,вякомуописалисвійваріант допомогиукраїнській економіці, повідомляєт Укрінформ

Реклама

Вони пропонуютьпідтриматигривню,ввівши вУкраїнірежимвалютного управління,відомий якcurrency board.Такийрежимпередбачаєжорсткуфіксацію курсунацвалютищодо "якірної"валюти,вданому випадку -гривні щододолара.

Прицьому,обсяг грошовоїбази країниповинен бути на100% забезпеченийвалютнимирезервами.Це означає,що грошовамаса вкраїнізбільшується тількитоді,коли зростаютьвалютні резерви.

[LINKED_ARTS]

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць

Вважається, що так можна ефективно стримати інфляцію, не допустити монетарного фінансування уряду і захистити економіку від зовнішніх шоків.

Рубіо і Круз просять главу американського казначейства обговорити їх пропозицію з представниками МВФ і українського уряду.

Автори листа вважають, що "обвал гривні при новому незалежному уряді в Києві робить її легкою здобиччю для Путіна в його прагненні отримати перевагу на полі пропаганди". Режим currency board допоможе Україні "застрахуватися від намірів Росії – як фізичних, так і психологічних".

Сенатори посилаються на успішний досвід балтійських країн, які використовували валютний режим currency board в перехідний період після розпаду СРСР.

Естонія ввела такий режим в 1992 році і зберігала його до прийняття євро в 2011 році. Естонська крона була прив'язана до німецької марки за курсом 8 крон за марку. З 1 січня 1999 крона була прив'язана до євро.

Політика currency board дозволила знизити інфляцію в країні з 90 % в 1993 році до 3 % в 2010 році і на думку економістів  істотно пом'якшила вплив на естонську економіку фінансових криз у Південно – Східній Азії та Росії в 1997-1998 роках.

Литва використовує подібний режим валютного регулювання з 1994 року і до цих пір. До 2002 року литовський літ був прив'язаний до долара, потім " якірною " валютою стало євро.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти