Американські партнери підтримують запуск ринку електроенергії в рамках "Безпечного режиму"

19 червня 2019 22:23

До запуску ринку електроенергії залишається менше двох тижнів

Запустити ринок електроенергії слід у рамках "Безпечного режиму". Іноземні фахівці наполягають на впровадженні чітких правил у розрахунках за електроенергію, вдосконаленні систем обліку спожитих кіловат і обмеженні зростання цін на електроенергію для населення. "Сьогодні" дізналися – хто забезпечить стабільність цін для українців.

Реклама

Американські партнери України підтримують запуск ринку електроенергії в рамках "Безпечного режиму". Про це йдеться в повідомленні Агентства США з міжнародного розвитку. Його представники вважають, що для запуску оптового ринку електроенергії слід ввести низку заходів, в тому числі механізм спеціальних обов'язків. Він унеможливить зростання тарифів на світло для населення.

Напередодні в уряді остаточно визначилися, на кого і в яких обсягах покласти ці спецобов’язки. Згідно з рішенням міністрів, кілька виробників електроенергії будуть продавати частину своїх кіловат за фіксованою ціною.

"На ПСО лягають обов'язки Енергоатому – 90%, і 20% – Укргідроенерго. Енергоатом продає 90% за тими тарифами, які були і до ринку, але 10% йому дають продавати на ринку" на добу вперед "- де ціна втричі більша. Тому Енергоатом від цього тільки виграє ", – зазначив Ігор Насалик, міністр енергетики та вугільної промисловості України.

Як запевнили в уряді – таке рішення погодили з Нацкомісією регулювання енергетики і компослуг. Експерти вважають його цілком логічним.

"Зараз покладання ПСО на АЕС і на Гідроелектростанції, на яких об'єктивно собівартість нижча, ніж для теплових підприємств – ТЕЦ і ТЕС, тому коли на них поклали обов'язки поставляти електроенергію за фіксованим тарифом для потреб населення – це дозволяє не допустити підвищення тарифів для населення", – зазначив Борис Кушнірук, експерт з енергетичних питань.

До запуску самого ринку електроенергії залишається менше двох тижнів. Напередодні парламент вирішив не виносити на розгляд законопроект про відстрочення початку роботи енергоринку на рік. Тому альтернативи першому липня не бачать ані левова частка депутатів, ані уряд, ані переважна більшість зарубіжних партнерів України.

Реклама

Раніше стало відомо, що Українська енергобіржа (УЕБ) повністю готова до проведення торгів на електронних аукціонах для продажу електроенергії за двосторонніми договорами з метою виконання публічних спецобов’язків (PSO, Public Service Obligation) з постачання електроенергії населенню.

Глава біржового комітету УЕБ зазначив, що на аукціонах буде встановлено обмеження ціни електроенергії, щоб пройти період переходу до нової моделі ринку без підвищення цін.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти