Алкоголь і квитки на потяги подорожчали, бізнес чекають перевірки: що змінилося для українців за тиждень

6 жовтня 2018, 09:13

Водії авто тепер повинні включати фари вдень, а Мінсоцполітики активно нагадує про субсидії

Початок жовтня2018 рокуспівпавзістартомробочого тижня."Урожай"змінвціп'ятьробочихднівставпо-справжньомубагатим.Нововведенняторкнулися,впершучергу,цін-традиційно,вбік підвищення.Не обійшлосяібезважливихновиндлябізнесу.

Сайт"Сегодня"зібравп'ятьголовнихекономічнихновин тижня,яківимоглипропустити
.

1. Квитки на потяги

Реклама

З 1 жовтня в Україні підвищені ціни на залізничні квитки. Цевжедругийетапподорожчання,анонсованогощенавесні.

Цього разутарифнапасажирськіперевезеннявирісна12%.Сумарне зростаннязарікскладеблизько25%,аджепершийетаппідвищення-тежна12%-відбувся30 травня.

Прицьомуз 1 вересняцінинапасажирськізалізничніперевезеннябулизнижені.Цесталосяврамкахпочаткудіїкоефіцієнта1,02індексаціїдо тарифівнаперевезенняпасажиріву внутрішньому сполученніза календарними періодами.З 1 жовтнякоефіцієнтзновузнизився-до0,93.

2. Дорогий алкоголь

Реклама

2жовтня набрало чинностірішенняКабінетуміністрівУкраїнипідвищити мінімальні оптові і роздрібні ціни на алкоголь.

Так, мінімальні ціни підвищені:

  • на горілку і лікеро-горілчані вироби на 12,4-19,6%;
  • віскі, ром і джин – на 12%;
  • коньяк – на 6,6-9,5%;
  • вина – на 4,5-13,5%.

Зокрема,мінімальнароздрібнацінанапівлітровупляшкугорілкипідвищуєтьсяна12,4%-до89,4грн(з397,76грндо447грнзалітр100%-госпирту).

Мінімальніоптово-відпускніцінинагорілкуілікеро-горілчанівиробипідвищуютьсяна19,6%-до321грн/літр100%-госпирту.Мінімальніцінинавинанатуральніпідвищеніна13,5%-до42грнзапляшку0,7луроздрібній торгівлі,накріпленівинаівермути-на8,9%,до49грн,нашампанськезапляшку0,7л-на12,4%,до89грн.

4366

Реклама

Мінімальнаоптовацінанаконьяк"тризірки"виростезнинішніх386,98грнза1літр100%-госпиртудо412,5грн,вроздробі-з597,3грндо641,6грн,"чотиризірки",відповідно,з412,85грндо455,2грніз645,17грндо696,7грн.Дляконьяку"п'ятьзірок"мінімальнаоптоваціназниженаз495,95грндо481,6грн,ароздрібнапідвищеназ692,6грндо758,3грн.

Підвищенняпояснилизростаннямціннакомпонентивиробництваалкоголю,зокрема,ціннаспирт,тару,комплектуючі.

3. Перевірки бізнесу

5 жовтня вУкраїніпочалосямасштабне"полювання"напідприємців,якіплатятьзарплативконвертах-стартувалимасштабні перевірки бізнесу, про які попереджав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

В тренді
Банк "Укрпошта" та антирекорд долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Колаж: "Сьогодні"
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки

Вполезоруперевіряльниківпотраплятьяквеликіпідприємства,такідрібний бізнес.Урейдахзадіютьподатківців,Нацполіцію,Пенсійнийфонд,місцевіорганивиконавчоївлади,Держслужбуз питаньпраці.ЦівідомстваповиннібудутьпередаватиданівМінсоцполітики,атідо15числакожногомісяцязвітуватипро результатиперевіроквКабміні.

Яквідомо,штрафзакожногонеоформленогоспівробітниказаразстановить111,6тис.грн,аштрафзанедопускперевіряючого-до390тис.Грн.

Реклама

Детальніше про те, до чого готуватися бізнесу, дивіться в сюжеті:

4. Правила по субсидіях

Мінсоцполітикинапередодніопалювальногосезонупочало нагадуватиукраїнцямхто має і не має права на субсидії.

Так,дляпризначеннясубсидіїпотрібнонадатилише заяву тадеклараціюпросвої доходи.Іншідовідкизнадоблятьсятільки,якщосубсидіяпотрібна ненавсіхзареєстрованихвквартирі,анаїх мешканців.ПрицьомувМінсоцполітикинагадали,щосубсидіюпризначаютьнарік,аосьрозмір допомогирозраховуютьокремо-налітоізиму.Якщона2018-2019рокипільгивжепризначені,вжовтніїхрозмірнаопалювальнийсезонрозрахуютьавтоматично.

Післяподачідокументівприймаєтьсярішенняпризначитисубсидіюабож,вскладнихвипадках,передатисправунарозглядособливоїкомісії.Упільгиможутьівідмовити,алевтакомувипадкуорганисоцзахиступовинніповідомити-обов'язковописьмово.

Детальніше про те, кому не мають права відмовляти в наданні субсидій читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі "Оформлення субсидій до опалювального сезону: відповіді на головні питання".

5. Фари вдень

З 1 жовтняпо 1 травняназаміськихдорогахУкраїнитранспортнізасобизобов'язанірухатисяпоза межаминаселеногопунктузвключенимиденнимиходовимивогнямиабоближнімсвітломфар.

Ця вимогаПДРдієвперіодз 1 жовтняпо 1травня ієобов'язковимдлявиконаннявбудь-який часдоби.

Такінормизаконупов'язанізнеобхідністюдодатковогопозначититранспортний засібнадорозі,аджевидимістьвосінньо-зимовийперіодстаєнедостатньою.

Заігноруванняцієїнормипередбачено штрафурозмірі425гривень
.

436357890

 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти