Аграрний експорт України до ЄС зріс на 37% – Мінагропрод

5 лютого 2018, 14:52

У міністерстві заявили про позитивні ефекти ЗВТ і озвучили ТОП-5 торгових партнерів України в Євросоюзі

2017 року експорт аграрних і харчових продуктів з України до країн ЄС зріс більш як на 37%, або на 1,6 млрд доларів, становлячи, таким чином, 5,8 млрд доларів. Про це розповіла заступник міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофимцева.

Реклама

Як заявили в Мінагропроді, за підсумками 2017 року зовнішньоторговельний оборот аграрної та харчової продукцією між Україною та країнами Європи збільшився на 30,8%, або на 1,9 млрд доларів, і становив 8,1 млрд доларів.

"Для мене особисто ці показники означають, що угода про ЗВТ (зони вільної торгівлі. – Ред.) між Україною та ЄС ефективно працює і дає свої результати для нашого аграрного сектора. Крім того, зростання обсягів експорту до країн ЄС є ознакою успішної переорієнтації більшості наших аграрних експортерів на нові ринки після втрати ринку РФ", – зазначила заступник міністра.

За її словами, головними продуктами українського агроекспорту на ринок ЄС 2017 року були:

  • зернові злаки – 1,7 млрд доларів;
  • олія – 1,4 млрд доларів;
  • насіння олійних культур – 1,1 млрд доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Трофімцева також озвучила ТОП-5 торгових партнерів України в ЄС:

В тренді
Зростання цін уповільнилося, а долар застиг – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
  • Нідерланди – з часткою 18%;
  • Іспанія – з часткою 14,3%;
  • Польща – з часткою 13,2%;
  • Італія – з часткою 12%;
  • Німеччина – з часткою 10,5%.

Нагадаємо, Україну 1 лютого стала повноправним членом Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила визначення походження – Пан-Євро-Мед.

Торговий представник України Наталія Микольська пояснила, що тепер, при виробництві товарів в Україні можна закуповувати сировину і комплектуючі в країнах-учасницях Конвенції, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю. Вже готову продукцію можна експортувати іншим членам Конвенції. Відповідно, і українські матеріали і комплектуючі можуть використовуватися у виробництві товарів для подальшого експорту в країнах-учасницях Конвенції.

За даними української офіційної статистики, експорт з України до ЄС зріс на 30,4%. У структурі експорту товарів найбільшу частку становила продукція аграрної та харчової промисловості, продукція металургійного комплексу, продукція машинобудування і мінеральні продукти.

При цьому, імпорт товарів з ЄС до України збільшився на 22,8%.

Реклама

Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС фактично діє з 1 січня 2016 року. У повному ж обсязі Угода про асоціацію і ЗВТ набула чинності 1 вересня 2017 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти