Націоналізація ПриватБанку: ребрендинг і "згортання" кредитів

20 грудня 2016, 05:46

Олександр Литвин

На думку аналітиків "Альпарі", майбутнє банку також залежатиме від позиції колишніх власників

Український уряд ухвалив рішення націоналізувати найбільший банк країни – 100% "Привату" належить державі. Банк був визнаний неплатоспроможним і відразу ж став державним. Подібне рішення, зазначає старший аналітик "Альпарі" Антон Козюра, стало несподіваним для експертного співтовариства. В майбутньому, припускає експерт, можливий ребрендинг банку і згортання кредитування.

Реклама

"Мало хто сумнівається, що в руках у пана Коломойського, незважаючи на відсторонення його від керівництва банку, зосереджені важелі, здатні паралізувати роботу всього банку, а заодно і фінансової системи всієї країни. Саме наявність або відсутність цих дій і буде маркером подальшої долі банку. При цьому в разі, якщо важелі, про які говорилося вище, застосовуватимуться, то держава, швидше за все, постарається відокремити здорові активи банку від токсичних, можливо, застосувавши ребрединг", – вважає експерт.

Крім того, на думку аналітиків, здорові активи будуть продані, що відповідає вже озвученим заявам, а "токсичні", найімовірніше, акумулюватимуться на балансі держави з подальшим їх довгостроковим погашенням. Стосовно наслідків для пересічних вкладників, то швидше за все, кредитні програми згорнуто, принаймні, на час. "Можливим також виглядає досвід 2008 року в відношенні депозитів, коли вводився ряд обмежень щодо як дострокового зняття, так і за завершеними вкладами", – припускає Антон Козюра.

Крім того, рішення щодо націоналізації ПриватБанку стало несподіваним. Про можливість цієї події говорили з початку року. Тема то піднімалася, то зникала з поля зору експертного співтовариства. Певна впевненість про те, що подія все-таки статися, з'явилася після публікації вимог МВФ до України, необхідних для продовження кредитної лінії, започаткованої 2014 року. Так, у списку реформ було наголошено на необхідності націоналізації нікого великого банку, назва якого не згадувалося, однак з контексту ставало ясно, що йдеться саме про ПриватБанк, пояснює експерт.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України прийняв рішення про перехід 100% акцій ПриватБанку у власність держави. Передбачається, що власником 100% акцій ПриватБанку стане держава в особі Міністерства фінансів, яке "гарантує безперебійне функціонування цієї установи і збереження коштів його клієнтів".

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проекти від Мінфіну
Реклама

Перехідний період починається з 19 грудня. Держава обіцяє забезпечити плавний перехід і стабільну роботу ПриватБанку в звичайному для його клієнтів режимі.

У самому "Приваті" зазначають, що націоналізація стала для них сюрпризом, оскільки була породжена серією інформаційних атак на фінустанову. "Власне, рішення про добровільну і мирну передачу банку у володіння державі було прийнято рівно в той момент, коли ми зрозуміли, що цю інформаційну атаку ми можемо не пережити, і що під загрозою можуть опинитися наші клієнти", – зазначив заступник голови правління ПриватБанку Дмитро Дубілет.

Дубілет також запевнив, що клієнтам переживати за свої гроші не варто, оскільки держава гарантує збереження всіх фізичних та юридичних осіб коштів на поточних і депозитних рахунках. Пізніше стало відомо, що платежі юридичних осіб зупиняться на добу.

Всі подробиці в спецтемі Націоналізація ПриватБанку

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти