50 гривень за консультацію: як держава оплатить медпослуги для українців

19 лютого 2020, 10:32

Віталій Андронік Віталій Андронік

За консультацію ста людей спеціалізованому лікарю заплатять 4942 грн

При гастриті лікар розпише детальну дієту

При гастриті лікар розпише детальну дієту / Фото: freepik.com

З 1 квітня 2020 року в Україні запрацює програма медичних гарантій. Це перелік медпослуг, за які платить держава. Програма включає в себе екстрену, первинну медичну допомогу, спеціалізовану і високоспеціалізовану медичну допомогу, паліативну допомогу, реабілітацію, супровід вагітності та пологів, медичну допомогу дітям до 16 років, про це йдеться в авторській статті на сайті "Сьогодні".

Реклама

Тарифи на всі медпослуги вже розраховані. Наприклад, за пологи НСЗУ перерахує лікарні 8136 грн і 5093 грн за ведення вагітності та післяпологовий період. Якщо такі тарифи ще здаються можливими, то деякі викликають питання.

За екстрену допомогу НСЗУ перерахує 11 161 грн, говориться в постанові Кабміну. Однак, це сума за сто осіб. Тобто за одного пацієнта – 111 грн.

До цього тарифу включена догоспітальна допомога і транспортування до лікарні. Медичну допомогу в медустанові оплатять вже за іншими тарифами, залежно від виду медпослуги.

Реклама

Не забагато заплатять і за консультацію спеціалізованого лікаря – 4942 грн за сто осіб. За операції, які проводяться амбулаторно, – 48 001 грн за сто осіб.

"За консультацію однієї людини оплачуватимуться 49,42 грн. А за операцію в амбулаторії майже 500", – підтвердила Альона Горошко, директор департаменту замовлення медичних послуг і лікарських препаратів Національної служби здоров'я України.

/ Фото: Pixabay

"Якщо такий фахівець в середньому надаватиме по 20 консультацій на день, то він медустанові приноситиме приблизно 1 тис. грн на день. Не скажу, що це багато, але це не так вже й погано", вважає лікар-анестезіолог Анатолій Бондар.

За найменшим тарифом НСЗУ оплатить стоматологію. Стоматологічна допомога дітям до 16 років – безкоштовна, її оплачує Нацслужби здоров'я. Але тариф на неї становитиме всього лише 919 грн на сто осіб, або 9,19 грн на одного. Складно уявити, з чого повинна бути, наприклад, пломба за дев'ять гривень.

Більше читайте на сайті "Сьогодні" в статті: "10 грн на стоматолога: скільки держава заплатить за лікування українців" .

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти