Sonata Project - Internal Error
No site available

В "Метінвесті" прокоментували ухвалені Радою зміни до Податкового кодексу

6 грудня 2019, 17:15

Новини компаній

Особлива увага Група звернула на пункти законопроекту, які стосуються видобутку залізної руди

3 грудня 2019 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект № 1210 про зміни до Податкового кодексу України. Група "Метінвест" офіційно прокоментувала рішення парламентарів.

Реклама

"Група Метінвест є українською компанією, яка вчасно і повною мірою сплачує всі податки у своїй країні, заробітні плати на її підприємствах є найвищими в галузі. Як один із найбільших платників податків у країні, Метінвест виступає за прозорий підхід у відносинах між державою і бізнесом. Тому Група повністю підтримує будь-які ініціативи з протидії ухиленню від сплати податків Base Erosion and Profit Shifting (BEPS). Водночас Група категорично проти окремих пунктів законопроекту, що значно розширюють повноваження Державної податкової служби і посилюють вимоги до платників податків. Ми твердо переконані, що ці кроки не призведуть до покращення інвестиційної привабливості і зростання ВВП нашої країни​​​​​​", – йдеться у повідомленні.

"Особливу увагу ми хочемо звернути на пункти законопроекту, які стосуються видобутку залізної руди. Ми вважаємо неприпустимим обкладати підприємства гірничо-металургійного комплексу (ГМК) додатковими податками в період глибокої кризи в галузі. Навпаки, ми розраховуємо на підтримку держави, яка має допомогти галузі подолати кризу без звільнень людей і зупинок підприємств. Проте ухвалений в першому читанні законопроект ставить під питання не лише роботу гірничодобувних підприємств Кривого Рогу, а й майбутнє українського ГМК загалом. Зауваження, які бізнес надавав до Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, були повністю проігноровані" , – повідомили в Групі "Метінвест".

Зазначається, що практика стягнення ресурсних платежів з продукції більш високого переділу замість видобутої з надр сировини не застосовується в жодній країні світу, і Група вважає її абсурдною.

"Ми впевнені, що оподаткування повинно стимулювати підвищення обсягів випуску продукції з вищою доданою вартістю, а не навпаки", – йдеться у повідомленні.

В тренді
Зеленський підписав закони про пільгове розмитнення євроблях: як рахуватимуть акциз
Фото: колаж Сьогодні
Реклама

Група Метінвест також вимагає враховувати думку великого бізнесу, який здійснює багатомільярдні інвестиції в Україну і наповнює державний і місцеві бюджети.

"Ухвалюючи законопроекти, які чинять неабияку шкоду бізнес-середовищу, держава нівелює всі інші зусилля зі створення сприятливого інвестиційного клімату у країні. Раптові і значні зміни до Податкового кодексу ніколи не будуть сприяти залученню нових інвестицій, а, навпаки, спричинять відтік уже наявних. Україні потрібні прості і зрозумілі правила ведення бізнесу, які не будуть відлякувати інвесторів. Влада зобов'язана розуміти власну відповідальність і наслідки від ухвалення подібних законопроектів, що будуть незворотними для економіки країни та її громадян. Тому Група розраховує на негайну реакцію з боку народних депутатів – членів Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Ми закликаємо комітет найближчим часом провести робочу нараду за участю всіх зацікавлених сторін і незалежних експертів для внесення обґрунтованих змін до ухваленого в першому читанні законопроекту №1210" , – йдеться в заяві Групи.

Нагадаємо, раніше металурги вже попереджали про катастрофічні наслідки податкового законопроекту:

Sonata Project - Internal Error
No site available

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти