ДТЕК ВДЕ побудує другу сонячну електростанцію на Дніпропетровщині

18 лютого 2019, 15:15

Будуватимуть станцію українські підрядники. Для робіт вони задіють і місцевих жителів

Компанія ДТЕК ВДЕ в лютому почне підготовку до будівництва Покровської сонячної електростанції в Нікопольському районі (Дніпропетровська обл.), Що залучить додаткові інвестиції в регіон і зміцнить енергонезалежність України, повідомляє прес-служба компанії.

Підготовчі роботи щодо проекту почнуться в лютому. Відомий німецький концерн Siemens обраний генеральним підрядником для будівництва підстанції збору потужності 35/150 кВ з поставкою всього ключового обладнання, такого як трансформатори, розподільні пристрої відкритого і закритого типу, системи контролю.

Покровська СЕС складатиметься з 874 тис. панелей, які розмістяться в Нікопольському районі Дніпропетровської області – на землях колишнього кар'єру з видобутку марганцю. Ці землі належать до категорії рекультивованих ґрунтів, які не є цінними для сільгоспвиробництва.

Будуватимуть станцію українські підрядники. Для робіт вони задіють і місцевих жителів. Загалом на час будівництва СЕС буде створено близько 1000 нових робочих місць, що поліпшить соціальну обстановку в області і дасть додаткові податкові надходження до місцевих бюджетів.

"Ми починаємо ще один важливий проект у відновлюваній енергетиці України. Будівництво таких великих інфраструктурних проектів, як Покровська СЕС, є значним внеском в реалізацію цілей Енергетичної стратегії України. Тільки завдяки роботі цієї СЕС ми плануємо виробляти близько 400 млн кВтг "зеленої" електроенергії, що дозволить скоротити викиди вуглекислого газу до атмосфери на 400 тис. тонн. Інвестиції в проект становитимуть близько 200 млн євро", – зазначив генеральний директор ДТЕК ВДЕ Філіп Лекебуш.

Більша частина інвестицій у виробництво електроенергії в світі припадає на сектор відновлюваної енергетики. Використання поновлюваних ресурсів (сили вітру, води і сонячного випромінювання) дозволяє поліпшити баланс навколишнього середовища і скоротити використання традиційних видів палива. В реаліях України розвиток ВДЕ – стратегічне завдання, оскільки держава залежна від імпорту енергоресурсів. Згідно з Енергетичною стратегією України, частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в енергобалансі повинна збільшитися до 11% до 2020 року і 25% до 2035 року для зміцнення енергетичної безпеки та незалежності країни.

Нагадаємо, 2018 року в країні стався бум будівництва нових об'єктів: 730 млн євро інвестовано в будівництво 813 МВт нових станцій ВДЕ.

Як вважає голова Держенергоефективності Сергій Савчук, зараз важливо зберегти позитивну динаміку розвитку "чистої" енергетики, ввівши нову для країни, але вже популярну в провідних країнах світу систему підтримки – аукціони. Їх запуск передбачає законопроект № 8449-д, який готується до другого читання в парламенті.

Основна мета цього законопроекту полягає в тому, щоб завдяки механізму аукціонів забезпечити здешевлення вартості "зеленої" електроенергії, прозорий і конкурентний розвиток ВДЕ, а також стабільність на ринку фінансування "зелених" проектів. Компанія ДТЕК також підтримує ідею якнайшвидшого запуску "зелених" аукціонів в Україні.

В тренді
Купити паску чи спекти самому: як вигідніше зібрати великодній кошик
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти