Заміна кас на смартфони: з'ясувалося, хто найбільше виграє від нового проекту

31 серпня 2018, 11:31

Дмитро Дубенський

У бізнес-асоціації розраховують на успішне впровадження ініціативи фіскалів

Заміна в Україні касових апаратів спеціальним програмним забезпеченням, в першу чергу, принесе користь представникам малого бізнесу. Про це в коментарі сайту "Сьогодні" розповіли експерти Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Реклама

Як пояснив координатор комітету електронних платежів ЄБА Євген Веремійченко, зараз одним з інструментів вирішення проблеми переходу бізнесу від оподаткування в асоціації бачать використання касових апаратів для всіх типів господарських операцій. Але це може викликати складності у дрібних фірм, тому для них буде простіше встановити спеціальне програмне забезпечення на гаджети і не займатися обслуговуванням класичних касових апаратів.

"Ми розуміємо представників невеликих компаній, для яких дійсно може бути затратно і складно використовувати касові апарати в господарській діяльності", – пояснив координатор комітету електронних платежів ЄБА Євген Веремійченко.

Менеджер комітету побутової техніки ЄБА Вікторія Куликова підкреслила, що в цілому асоціація підтримує пілотний проект уряду і ДФС з вивчення можливостей використання альтернативних засобів або технологій поряд з традиційними моделями касових апаратів.

"Тобто, більш інноваційних і дешевих в експлуатації пристроїв, в тому числі мобільних телефонів, планшетів, ноутбуків або інших засобів комунікації. Крім того, новітні технології вже давно застосовуються в ряді високорозвинених європейських держав з метою фіскалізації операцій замість традиційних касових апаратів", – сказала Куликова.

Куликова також додала, що в ЄБА все-таки сподіваються на успішну реалізацію пілотного проекту та прийняття позитивного рішення по використанню інноваційних технологій.

"Таке рішення не тільки повністю відповідає духу часу, але і сприятиме збереженню ресурсів підприємців", – резюмувала представник Асоціації.

Як повідомлялося, раніше в.о. голови ДФС Мирослав Продан заявляв, що відомство з вересня цього року вводить пілотний проект з впровадження електронного чека. У свою чергу в УСПП двояко оцінили нову ініціативу Фіскальної служби, вказуючи на те, що заміна кас на гаджети може дорого обійтися бізнесу. 

Реклама

Раніше головуючий комітету парламенту з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявляла, що ДФС не проводила ніяких консультацій з робочою групою при Верховній Раді щодо запуску пілотного проекту із запровадження електронного чека.

Також ми писали, що Міністерство фінансів України офіційно розробило правила, які спрощують використання касових апаратів. Згідно з цими правилами, для реєстрації розрахунків можна буде використовувати мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші засоби комунікації.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти