Всесвітньо відомий професор Чан Кім виступив у Києві

18 листопада 2019, 23:47

Автор знаменитих книжок провів лекцію в Академії ДТЕК

Всесвітньо відомий професор Чан Кім у Києві провів лекцію.Він автор стратегії "блакитного Океану".

Реклама

Десятки його колишніх студентів стали міністрами, президентами. Є один прем'єр-міністр. Чан Кім вважає, що зараз Україна має хороший потенціал для прориву в розвитку.

Що це за стратегія і чим ідеї пана Кіма допоможуть здійснити стрибок у розвитку країни, щоб українці зажили краще – дізнавалися кореспонденти "Сьогодні".

Вперше "Стратегія блакитного океану" була видана 2005 року. Відтоді вона стала бестселером. Її переклали на понад 40 мов. І згодом професор написав продовження – "Перехід до блакитного океану. Поза конкуренцією".

Чан Кім вчить шукати вільний від конкурентів простір, нові сфери, де можна бути першим "без бою". Це і є "блакитні океани".

Реклама

Представники ДТЕК показують професору свої розробки.Зокрема – дрони, завдяки яким енергетики перевіряють інформацію про те, скільки вугілля перебуває на складах.

"Ми максимально знижуємо наші витрати, ми отримуємо максимально точну інформацію про запаси набагато швидше, ніж раніше", – розповідає директор зі сталого розвитку ДТЕК Олександр Кучеренко.

Про дрони професору розповідають на алеї стартапів в Академії ДТЕК. Це раніше енергетики зі спеціальною лінійкою годинами переміряли все. Тепер за 10-20 хвилин знають про запаси все.

"Я вивчаю все, що тут є. Упевнений – поки пройду все і побачу все, дізнаюся багато нового", – говорить професор Чан Кім.

Компанії, які борються з конкурентами, плавають в "червоних океанах" і витрачають сили. А ті, які впроваджують нові технології, мають більше шансів знайти новий простір і нові можливості. Як перейти від "багряного" до "блакитного" океану, професор розповідає у Києві.

На лекції – жодного вільного місця. У залі за дверима – сотні людей. Півтори години лекції вони готові слухати навіть стоячи! Іншої нагоди може й не бути. Жодних аудіо або відеозаписів робити не можна. Професор виступає наживо.

Після лекції – дискусія. У професора є поради, як розвивати Україну.

"Перше – важливо, щоб всі мали уявлення, де ви є. Друге – визначитися, де ви хочете бути. Третє – як туди дістатися, четверте – розмовляти з людьми. Потрібен зворотний зв'язок. І п'яте – потрібно розробити національну стратегію, як втілювати обіцянки з найменшими витратами", – стверджує професор Чан Кім.

Реклама

Держава мусить з карателя перетворитися на партнера бізнесу, навчає міністр економіки. І сам визнає: до нього так говорили всі попередники і ... ніхто не зробив.

"Щоразу приходить новий уряд або навіть півуряду – починаються зміни податкові, починаються зміни регуляторні. Уже, добре, погані правила гри? Нехай вони будуть такими ж. Тому що бізнес не може нічого планувати, якщо правила гри змінюються постійно", – говорить міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов.

"Держава має чути бізнес. А бізнес має розуміти державу. І держава разом з бізнесом мають створити екосистему, де може утворитися багато "блакитних океанів". І у нас немає другого шляху. Нам потрібні квантові стрибки", – наголошує підприємець Василь Хмельницький.

Цей стрибок поки робить окремий бізнес.

"Рушійною силою економіки має бути приватний бізнес. Приватний бізнес, який створює інновації, який створює проекти, який на одній мові говорить з інвесторами, і з яким потрібні правила гри та довіри", – заявляє генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

ДТЕК – перша у світі серед енергетичних компаній – навчає своїх робітників у віртуальному просторі. Використовують для цього спеціальний костюм.

"Він повністю наділений датчиками, які розташовані всередині власне самого матеріалу. Він повністю бездротовий. На батарейках він може працювати до десяти годин, що дозволяє проводити довгі тренінги", – розповідає заступник директора з зовнішнього розвитку Teslasuit Дмитро Михальчук.

Саме інновації допоможуть Україні знайти свої "блакитні океани", – твердить професор Кім. І тоді мета в 40% зростання ВВП за 5 років, яку висунув новий уряд, може стати вже не такою фантастичною.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти