Військовий збір захотіли скасувати: в Раді з'явився законопроект

14 жовтня 2019, 16:26

Автори документа вважають, що такий податок не потрібен

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2252, яким пропонується скасувати з 1 січня 2020 року введений в 2014 році військовий збір. Військовий збір стягується з доходів фізичних осіб в розмірі 1,5% і не входить до складу податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Реклама

"Метою і завданнями прийняття законопроекту є скасування з 1 січня 2020 військового збору для зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці платників збору", – наголошується в пояснювальній записці до законопроекту № 2252.

Військовий збір, на думку авторів документа, дублює ПДФО.

"Це призводить до подвійного оподаткування одного і того ж об'єкта оподаткування – заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими угодами тощо", - йдеться в пояснювальній записці.

Крім того, автори законопроекту зазначають, що український бізнес іде в тінь через високе податкове навантаження, яке можна зменшити за допомогою скасування військового збору.

Реклама

Читайте також: У Зеленського пояснили, коли буде скасовано військовий збір

Автори документа впевнені, що бюджет-2020 не постраждає від скасування військового збору через підвищення мінімальної зарплати до 4723 грн – на 550 гривень. Як відомо, чим вище "мінімалка" – тим вище податкові надходження до казни.

"Таке зростання податкових надходжень повністю компенсує скорочення надходжень до бюджету за рахунок скасування військового збору", – наголошується в пояснювальній записці.

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших

З цим законопроектом також пов'язаний проект № 2253 – він пропонує внести відповідні зміни до Бюджетного кодексу.

Нагадаємо, раніше в Україні також запропонували стягувати збір при готівковому обміні валют. Про те, як в Україні провалився черговий "податок на долари", дізнавайтеся із сюжету "Сьогодні":

Реклама

Військовий збір – що це і з чого стягується

Військовий збір введений в 2014 році як тимчасовий захід для фінансування національної армії й оборони. Поки його не скасує Верховна Рада, він буде стягуватися в розмірі 1,5% з усіх доходів, на які поширюється податок на доходи фізичних осіб.

Платники військового збору:

  • фізичні особи-громадяни України. При цьому важливо зазначити, що збір повинні сплачувати всі резиденти країни, незалежно від того, перебуває їх джерело доходу в Україні чи ні;
  • фізичні особи, які не є податковими резидентами України, за умови, що їх джерело доходу розташовано на її території;
  • податкові агенти – суб'єкти підприємницької діяльності (юридичні та фізичні особи), що несуть відповідальність за нарахування, утримання та сплату військового збору.

Читайте також: Закони про електронні чеки і кешбек допоможуть знизити податки: Верланов пояснив як

Військовим збором не оподатковуються такі види доходу:

  • аліменти;
  • пенсії, якщо її розмір не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
  • стипендії, за умови, що їх розмір не перевищує суму, визначену першим абзацом підпункту 169.4,1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ;
  • допомоги з непрацездатності, безробіття, а також вагітності та пологів;
  • доходи ФОП, отримані в результаті господарської діяльності, за умови, що вони є платниками єдиного податку;
  • разова матеріальна допомога (на весілля, смерть родича тощо);
  • грошове забезпечення військовослужбовців.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти