Серйозні інвестиції чи суто пустощі: що дасть Україні успіх у Doing Business 2020

24 жовтня 2019, 13:06

Євгенія Давиденко

Економісти по-різному оцінили шанси України потрапити до ТОП-10 рейтингу

Україна піднялася відразу на сім пунктів у рейтингу Doing Business 2020 Світового банку. Тепер Україна посідає 64-е місце серед 190 країн. Сайт "Сьогодні" розпитав експертів, у що конвертується цей успіх і що потрібно, щоб Україна потрапила до ТОП-10 рейтингу – тобто досягла мети, яку поставив президент Володимир Зеленський.

Реклама

Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса наголошує: Doing Business – один з рейтингів, на який дивляться інвестори.

"Що це нам дає? Поліпшення – вже дало. Це показує, що легше в Україні стало вести бізнес. Це поліпшення для українського бізнесу, більше можливостей для української економіки. Це добре, це правильний шлях. Сім років рухаємося вгору Doing Business. Однак, потрібно зазначити, відстаємо, наприклад, від Мексики. Отже нам ще є куди рухатися", – сказав Фурса.

У той же час потрапити до клубу країн з ТОП-10 рейтингу – дуже складне завдання, додав він.

"Не думаю, що для України взагалі реалістично найближчим часом потрапити до ТОП-10, це надскладне завдання. Хоча все залежить від нас, навряд чи ми це взагалі реалізуємо", – зазначив експерт.

А ось президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що потрапити до ТОП-10 цілком реально. Досить схвалити ряд нормативних документом для спрощення ведення бізнесу, оскільки при формуванні рейтингу враховують саме це, пояснює аналітик.

"Як рейтинг створюють? Там залучають експертів, беруть нормативні документи і роблять висновки. Експерти – це, як правило, журналісти або аудитори, які бізнесом реально не займаються", – пояснив економіст.

Однак, на його погляд, іноземні інвестори в дійсності звертають мало уваги на оцінку Світового банку.

"Справжні інвестори ніколи не звертають уваги на цей рейтинг, – говорить він. – Це суто пустощі! Тому що, згідно з цим рейтингом, до десятки входить Македонія (входила в ТОП-10 минулорічного рейтингу. - Ред.), Грузія ... Якщо співставити загальні суми інвестицій – з ВВП, без ВВП – ніяк рейтинг до інвестицій не належить".

Реклама

Як повідомлялося, в червні-2019 президент України Володимир Зеленський поставив мету для України –потрапити до ТОП-10 Doing Business і позбутися від "принизливого" кредитного рейтингу. Очільник держави впевнений, що потрапити до десятки найбільш зручних для бізнесу країн Україна зможе за три-чотири роки.


Доповідь "Ведення бізнесу" (Doing Business Report) – це щорічне дослідження групи Світового банку, яке оцінює простоту здійснення підприємницької діяльності. Доповідь присвячена оцінці нормативних актів, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств, і порядку їх застосування на практиці.

Доповідь складається з 2003 року і зазвичай публікується восени. З 2005 року (Doing Business 2006) в доповіді присутній рейтинг держав за легкістю ведення бізнесу, а з 2006 року (DB 2007) країни ранжуються і за індикаторами. Крім того, дослідження Doing Business не тільки вказують на проблеми, які перешкоджають розвитку підприємництва, а й визначають їх причини і містять рекомендації щодо проведення необхідних реформ.


Нагадаємо, незважаючи на успіх України в Doing Business, підприємці б'ють на сполох через низку податкових новацій:

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти