Влада і великі інвестори підписали низку меморандумів у Маріуполі

29 жовтня 2019, 20:48

Слідом за інвестиційним форумом у Маріуполі відбудеться Форум єдності

Протягом п'яти років український уряд планує залучити в країну 50 млрд. доларів інвестицій.

Реклама

Амбітні плани озвучили сьогодні на інвестиційному форумі в Маріуполі.

Туди прибули сотні інвесторів, бізнесменів. Українські та іноземні підприємці охоче обмінювалися візитками. Домовилися: в Україні зв'язок і інтернет повинні бути навіть у найвіддаленіших куточках країни. У планах також – будівництво сміттєпереробного заводу.

У залі форуму на екрані демонстрували українські підприємства, заводи, дороги, природу, все, у що можна вкладати гроші і заробляти.

Це – фільм-презентація для інвесторів в Україні. Один з гостей форуму, керівник міжнародної інвесткомпанії Джованні Салветті, до Маріуполя приїхав з конкретними планами та пропозиціями.

"Все, що ви сьогодні бачите, дуже цікаво для будь-якого інвестора. Але ще є проблема з великими приватними інвесторами. Є надра, є можливості, є пропозиції, але є і проблеми. Щоб залучити інвестиції, скажімо, на Донбас, потрібно налагоджувати геополітичну ситуацію ", – говорить директор міжнародної інвестиційної компанії Джованні Салветті.

Реклама

Нові інвестори починають вірити в Україну, а ті, хто вже тут працював, повертаються. Це – тренд, який чітко спостерігається з початку року. Але головними інвесторами досі залишаються заробітчани й інші українці за кордоном. В 2018 році вони надіслали в Україну понад 11 млрд. доларів. Ця цифра з року в рік стає дедалі більшою.

"Ми бачимо, що є інтерес від сторони іноземних інвесторів. Зокрема, бачимо, що більше бажання у інвесторів з діаспори, і це дуже важливо, тому що діаспора дуже велика. Більше 20 млн. українців міжнародної організації живуть за межами України. Є підприємці , люди, які обіймають керівні посади банками, фінансовими інститутами, бізнесом, і тепер дивляться на Україну", – заявив президент Світового конгресу українців Павло Грод.

За останні два роки прямі іноземні інвестиції в Україну склали майже три млрд. доларів. Плани нової влади досить амбітні, їх озвучили сьогодні на форумі. Планується планку підняти в чотири рази. І за наступні п'ять років залучити 50 млрд. доларів інвестицій.

Мета форуму – залучати іноземців, але головне – дати зрозуміти українським інвесторам, що тепер є рівні правила гри і можливості. Особистий захист кожному зі сцени обіцяє президент.

"Ми проводимо очистку в Генпрокуратурі, довгоочікувану реформу в СБУ, підтримуємо повну незалежність НАБУ, САП і ДБР. Я вірю, що гучні корупційні справи, а також резонансні вбивства будуть належним чином розслідувані, а всі винні будуть покарані. Повинна відбутися не фасадна, а справжня реформа в судовій системі. Корупційні суди лякають інвесторів. Не менше, ніж вибухи і постріли. Усвідомлюючи це, ми запустили Вищий антикорупційний суд, почали очистку Верховного суду і всієї судової системи", – заявив президент України Володимир Зеленський.

Якщо інвестори повірять в Україну, кажуть в уряді, це дозволить прискорити темп економічного зростання до 5% на рік.

Йдеться про вкладення грошей інвесторів у промисловість, сільське господарство, а також сферу IT.

Реклама

Без швидкісного інтернет-зв'язку на всій території країни – теж нікуди. Вирішити ці проблеми взялися представники всіх телефонних операторів. Вони разом з прем'єром підписали меморандум про розвиток мереж.

"У кожному куточку нашої країни повинен бути доступний якісний зв'язок і інтернет, і ми зробимо все необхідне", – заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

У пріоритеті і збереження природи. "Метінвест" планує вкласти в модернізацію підприємств. Йдеться про 400 млн. доларів на екологію. Обіцяють – виробництво стане ще менше шкодити навколишньому середовищу. Бізнес і влада підписують меморандум.

"Сьогодні в нашій країні тему екології намагаються використовувати для політичних баталій, для дезінформації, для псевдоновин. Там, де суспільство і держава є повноправним партнером, який не тільки контролює, а й допомагає просувати і розвивати тему екології, там індустрія розвивається, і там вона досягає успіхів", – заявив генеральний директор ТОВ" Метінвест Холдинг "Юрій Риженков.

"Ті 40 тис. робочих місць, які є в місті Маріуполі, вони будуть збережені. Значить, у міста буде майбутнє. А якщо воно ще буде ось з такою екологічною спрямованістю, це говорить про те, що буде екологічне майбутнє міста Маріуполя", – заявив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

У меморандумі згадують про Маріуполь, Запоріжжя та Кривий Ріг. Мери знають – обіцянки інвестора на папері не залишаться. "Метінвест" не тільки працює, а й втілює соціальні проекти. За 5 років інвестували 1,5 мільярда гривень.

"Це і освіта, і спорт, й інфраструктура міста. І щороку з'являються нові і нові проекти, соціально спрямовані. І ми дуже вдячні" Метінвесту ", – заявив мер Кривого Рогу Юрій Вілкул.

"Ми продовжуємо роботу, яку ми вже ведемо не один рік. І ще хотів би сказати: побільше б таких інвесторів і спонсорів у кожному місті нашої країни", – говорить мер Запоріжжя Володимир Буряк.

Завтра інвестори і представники влади українських міст зберуться на "Форум єдності". Обговорять реінтеграцію непідконтрольної частини Донбасу і те, яким чином впроваджувати міжнародні проекти.

Президент України Володимир Зеленський заявив під час закриття інвестиційного форуму RE: Think Invest in Ukraine у Маріуполі заявив, що Україна і Всесвітній банк запускають роботу Фонду міжнародної партнерської підтримки, головною метою якого буде відновлення і майбутня реінтеграція Донбасу.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти