Нацбанк скасовує обмеження: як відреагував і чого чекає бізнес

11 липня 2019, 09:15

Євгенія Давиденко

Підприємці нагадали про проблеми з кредитами

Національний банк України (НБУ), в рамках дорожньої карти щодо валютної лібералізації, з 10 липня скасував всі обмеження на репатріацію (повернення) дивідендів. Таким чином юрособи з іноземним капіталом більше не зобов'язані дотримуватися ліміту на перерахування дивідендів за кордон або на рахунки нерезидентів в Україні в 12 млн євро на місяць.

Реклама

Український союз промисловців і підприємців (УСПП) вітає рішення НБУ, оскільки це посприяє залученню іноземних інвесторів. Однак нагадує: не варто забувати і про вітчизняних виробників, особливо в експортоорієнтованих галузях.

Зокрема, політика стимулювання попиту на ОВДП (облігацій внутрішньої державної позики – цінних паперів, які по суті є кредитом для держави) і депозитні сертифікати з боку регулятора орієнтує банки на фінансування державних боргів замість кредитування економіки, відзначають в УСПП. Між тим довгострокові кредити залишаються недоступними, кажуть підприємці. Особливо від цього страждає малий бізнес

"У поточних умовах, коли вартість кредитів під оборотний капітал в гривні залишається вище 20% річних, розвиток малого і середнього бізнесу фактично обмежується штучно", – вважають в організації.

Як наслідок – українські виробники програють майже всім конкурентам, які фінансуються своїми національними банками на кращих умовах.

"Зміцнення нацвалюти, валютна лібералізація – важливі кроки, але цим не вичерпується монетарна політика держави, – зазначає керівник Центру підтримки експорту при УСПП Денис Красніков. – Пропозиція грошей для виробників на кращих умовах завжди є найголовнішим інструментом просування товарів на нові ринки".

Тому в УСПП очікують від НБУ зниження облікової ставки, яка зараз дорівнює 17,5%, що активізує кредитування банками реального сектора економіки.

"За оптимістичними прогнозами, можна буде очікувати зниження кредитних ставок для підприємництва на 20% (від поточних) вже найближчим часом", – сказали в УСПП.

Реклама

Раніше новини "Сьогодні" писали про спрощення для бізнесу з боку Мін'юсту. Зокрема, дозволена онлайн-реєстрація компаній з організаційною формою товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ) та внесення змін до статутів ТОВ через інтернет. 


Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський провів зустріч з представниками бізнесу:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти