В Україні настав "ягідний бум" – експерт

Інвестори все більше цікавляться бізнесом з виробництва ягід

Ягідний бізнес в Україні стає все більш привабливим для виробників. Про це повідомила керівник проекту "АПК-Інформ: овочі і фрукти" Тетяна Гетьман.

"Протягом останніх п'яти років в Україні можна сміливо охарактеризувати як ягідний бум. Високі ціни на основні види твердих і м'яких ягід всередині країни і ще вищі експортні ціни залучили в цей сектор інвесторів. При цьому якщо ще в попередніх роках у виробництво ягід інвестували в основному "бувалі" фермери, які хоча б мали агрономічний досвід вирощування плодоовочевої продукції, то сьогодні серед інвесторів багато компаній, які раніше взагалі не мали ніякого відношення до сільського господарства", – розповіла Гетьман.

Реклама

Зростаючий інтерес до виробництва ягід в Україні експерт пов'язує з високою ціною на цю продукцію.

"Перш за все інвестори орієнтуються на ціни. Ягоди – це як і раніше досить дорогий продукт. Ціни на основний асортимент ягідної продукції з сезону в сезон не знижуються, а по деяких позиціях минулий рік показав значне зростання в зв'язку з підвищеним інтересом переробників в ЄС".

Виробництво ягід в Україні щорічно збільшується на 2-3%, незважаючи на високі ціни. Так, сьогодні його обсяг оцінюється більш ніж в $ 200 млн. Або в натуральному вираженні – 190 тис. тонн.

Реклама

Крім того, як уже повідомляли аналітики, Україна також активно нарощує експорт ягоди, переважно замороженої. Так, обсяг відвантаженої з України замороженої ягоди в період з червня по грудень 2015 р. склав майже 24 тис. тонн. Це рекордний показник для останнього десятиліття. Так, тільки в порівнянні з 2014 р. обсяг поставок збільшився на 56%.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.7

Євро (€)

31.46

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти