В Україні може подорожчати інтернет

Профільна Нацкомісія ініціювала зміну правил для провайдерів

Нацкомісія з регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) прийняла зміни до правил телекомунікаційної діяльності в Україні. Тепер всі інтернет-провайдери змушені будуть вказувати в договорах з користувачами мінімально гарантовану швидкість підключення, пише "Новое время".

Мобільні оператори зобов'язані повідомляти про розрахункову максимальну швидкість у своїх мережах. "Внесені зміни покликані захистити права споживачів на отримання якісних телекомунікаційних послуг і очистити ринок від нелегальних провайдерів", – пояснили в НКРЗІ.

Реклама

Вимірювання швидкості буде проводитися відповідно до прийнятої в Європейському Союзі практики – на кінцевому обладнанні споживачів. Щоб очистити ринок від "сірих" провайдерів – компаній, які працюють нелегально і демпінгують – НКРЗІ внесла ще одна зміна в згадані правила. Міжоператорні взаємоз'єднання зможуть створювати лише ті підприємства, які внесли свої дані до реєстру або мають відповідні ліцензії.

Рішення НКРЗІ повинно узгодити ряд державних органів, але думки учасників ринку вже розділилися. Голова правління Інтернет Асоціації України Олександр Федієнко зазначив, що це галузеве об'єднання виступало проти нововведень.

"Вимірювати швидкість в такий динамічно мінливої середовищі, як інтернет, неможливо", – підкреслив він. За його словами, провайдери можуть гарантувати швидкість тільки всередині власних мереж. ІнАУ пропонувала відповідну поправку, але регулятор її відхилив.

Реклама

Найбільші гравці ринку підтримали зміни, запропоновані НКРЗІ. "Всі оператори і провайдери зв'язку зобов'язані забезпечувати споживачів якісними послугами", – вважає Василь Пантів, директор з технологічної стратегії та управління якістю "Київстару".

Чи не всі провайдери вказують швидкість до 100 Мбіт/с, але реальна швидкість істотно нижчою від заявленої

Він зазначив, що встановлення загальноринкових стандартів дозволить перевіряти, наскільки заявлені швидкості відповідають реальним. "Це допоможе клієнтам зробити вибір, беручи до уваги не тільки цінові параметри тарифних планів", – переконаний Пантів.

За словами в. о. директора департаменту документального супроводу Датагруп Анни Некрахі, сьогодні на ринку чи не всі провайдери вказують швидкість до 100 Мбіт/с, але реальна швидкість істотно нижчою від заявленої. Нові вимоги вона назвала "першим кроком на шляху до якісного інтернету". Абоненти зможуть вибирати між дорогим високошвидкісним або дешевим і повільним інтернетом.

Реклама

"Така практика дозволить виявити недобросовісних провайдерів, які, по суті, обманюють своїх клієнтів. Як результат, конкуренція на ринку зросте", – вважає Некраха.

Якщо нові зміни в телеком-правилах вступлять в силу, інтернет-швидкості в Україні знизяться, а тарифи – виростуть

Директор з корпоративних комунікацій Укртелекому Михайло Шуранов схвалив зусилля НКРЗІ щодо захисту споживачів від недобросовісної конкуренції. Однак він вказав на посилення регулювання в галузі, що потребують від держави встановлення чітких процедур по вимірюванню інтернет-швидкості. Якщо цього не буде, то це "може створити грунт для подальших проблем для учасників ринку" при перевірках.

Представник телеком-галузі, який побажав залишитися неназваним, зв'язав нововведення НКРЗІ із захистом інтересів великих компаній. Їм, зазначив він, подекуди важко конкурувати з маленькими провайдерами, які встановлюють на свої послуги дуже низькі ціни.

Якщо нові зміни в телеком-правилах вступлять в силу, то інтернет-швидкості в Україні знизяться, але вже до якогось гарантованого рівня, а тарифи – виростуть, вважає джерело.

За його словами, тепер оператори задумаються, чи брати їм участь у технологічному "гонці озброєнь" і вкладати гроші в забезпечення гарантованої швидкості інтернет-підключення, або піти з ринку або продатися.

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Опитування
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.53

Євро (€)

31.08

Російський рубль (₽)

0.36

Загроза світової кризи
Як Evergrande опинилася на межі краху

Калькулятор зарплати

Калькулятор зарплати
ЗАПРАВКИ
Паливо Сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
29,45
28,95
28,00
17,17
29,50
29,00
28,00
17,17
30,86
29,60
26,77
17,70
30,98
30,69
28,98
17,88
32,59
30,29
27,29
17,75
33,99
31,17
29,59
18,47
33,99
31,17
29,59
17,73
33,99
31,17
29,59
18,48
34,97
31,17
32,97
18,48
-
30,76
28,30
17,56
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти