2018-го на український бізнес чекає посилення конкуренції і брак кадрів

5 лютого 2018, 06:52

Марія Пирогова

Підприємці будуть стурбовані безпекою бізнес-даних, вийдуть з "тіні" і перейдуть на віддалену роботу

Цього року на український бізнес чекають посилення конкуренції і нестача кадрів. "Сегодня" дізналася, що роботодавці підніматимуть зарплати, побоюючись відтоку співробітників за кордон, але робота віддалено все ще викликатиме сумніви.

Реклама

СЛІДОМ ЗА ТЕХНОЛОГІЯМИ. За словами керівника секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрія Забловського, цього року спостерігатиметься посилення конкуренції на всіх ринках – як внутрішніх, так і зовнішніх. Крім того, очікується і загострення технологічної конкуренції.

"Цей рік в Україні пройде під знаком автоматизації і роботизації. Ці процеси перестануть бути прерогативою окремих стартапів, вони комерціалізуються і наберуть промислових масштабів", – розповів нам Забловський і додав, що їх драйверами стануть великі корпорації і міжнародні компанії.

Також, на думку експерта, через складну економічну ситуацію в країні все більше компаній шукатимуть вихід на зовнішній ринок. А ось ті, що залишаться, почнуть вести справи відкрито.

"Багато підприємців вийдуть з "тіні", оскільки через цифровізацію процесів можливостей працювати "нечесно" все менше і менше", – зазначає економіст.

Експерт бачить в цьому також заслугу поширення в Україні технології блокчейна, впровадження якої в бізнес триватиме. При цьому Забловський зазначає, що розвиватиметься і криптовалютний бізнес, незважаючи на те, що він у нас все ще поза правовим полем.

БЕЗ КАДРІВ З ВІДДАЛЕНКОЮ. Експерти вказують, що цього року на нашому бізнесі позначиться не тільки технологізація, але і повсюдний брак кадрів.

"Це стане одним із викликів для бізнесу, тому пошук кваліфікованих кадрів стане спільною проблемою", – підкреслює Забловський.

Реклама

Це підтверджує і експерт порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна.

"Попит на кадри сьогодні значно перевищує пропозицію", – зазначає Пашкіна.

Так, за даними порталу, за останні два роки кількість вакансій збільшилася на 44%. Найбільше нові співробітники потрібні на виробничі і робочі спеціальності – там кількість вакансій за останні два роки зросли на 76% і 163% відповідно. На думку Пашкіної, таке зростання триватиме. Також компаніям потрібна і "свіжа кров" – приріст вакансій для студентів або людей без досвіду становив 136%.

"Частина підприємців вирішить питання нестачі персоналу роботизації, інші користуватимуться аутсорсингом або переходитимуть на дистанційну роботу", – вважає Андрій Забловський.

А Тетяна Пашкіна сумнівається в такому тренді.

"У наших роботодавців є давнє упередження, що персонал не працює на віддаленці", – зазначає експерт..

Крім того, через коливання курсу валюти українському бізнесу доведеться боротися за працівників з іноземними компаніями.

"Якщо раніше середня зарплата за кордоном становила близько 27 тис. грн, то сьогодні через курс вона зросла до 32 тис. грн. В майбутньому ця різниця може залучати претендентів набагато більше, ніж українські зарплати", – побоюється Пашкіна.

Експерт вважає, що за рік підприємці піднімуть оклади на 12-13%, проте масовий відхід співробітників може спровокувати їх і на велику щедрість.

"2018-го компанії вибудовуватимуть техзахист"

Реклама

Цього року підприємці подбають і про безпеку свого бізнесу, вважає директор з правових питань компанії "Октава Капітал" Тетяна Андріанова.

"Поштовх для активного розвитку корпоративної безпеки дав 2017 рік, який був багатий на хакерські атаки", – зазначає експерт.

За її словами, власники бізнесу почали розуміти, що їх штатні IT-фахівці не можуть впоратися з такими загрозами.

"Тому, займаючись кібербезпекою, підприємці залучали фахівців, які в тому числі відбудовували повністю функцію корпоративної безпеки – захист від зовнішніх (рейдерські атаки, недобросовісна конкуренція) і внутрішніх загроз (шахрайство всередині компаній, незахищеність прав на активи тощо)", – розповіла "Сегодня" Андріанова.

Вона додала, що в зв'язку з цим в побуті українських бізнесменів з'явилося нове слово "форензик", що позначає комплекс процедур з розслідування корпоративного шахрайства. Сам же бізнес, на думку експерта, почав розуміти, що вкластися в корпоративну безпеку дешевше, ніж потім розплачуватися за втрачені дані або інформацію, що пішла до конкурентів.

"2018 року ця тенденція триватиме. Бізнес активно перевірятиме своїх співробітників, наймаючи для цього зовнішніх фахівців, і відбудовуватиме технічний захист", – пояснює Тетяна Андріанова.

У тренді – гнучкість

Тим часом з'ясувалося, що сучасні українці більше не хочуть просиджувати в офісі 8-годинний робочий день. Згідно з дослідженням компанії Regus Group, 91% українців вважають за краще плаваючий графік роботи, а 46% претендентів і зовсім готові відмовитися від роботи, якщо вона повністю виключає гнучкість графіка. Однак з'ясувалося, що вдома українці теж не готові працювати – 66% опитаних зазначили, що вдома знижується продуктивність.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти