Помножити податки на два: "айтішники" розповіли, що думають про ідею Ради

6 березня 2019, 14:25

Євгенія Давиденко

10% податку з доходу – загальносвітова практика для ІТ, вважають ініціатори законопроекту

Народні депутати  зареєстрували законопроект №10094, яким запропонували визначити ІТ-фахівців, оформлених як фізособи-підприємці, до п'ятої групи платників єдиного податку. Ініціатори змін переконані: подвоєння ставки єдиного податку до 10% відповідає міжнародній практиці.

"10% – це ставка, що застосовується для ІТ-фахівців у Білорусі, Індії ... Якщо врахувати, що середній дохід ІТ-фахівця – 2000 доларів, то 200 доларів податку – це нормально. У гривнях це близько 5000. Якщо додати подвоєний єдиний соціальний внесок – вийде, що в середньому буде сплачено 6000 гривень податків з такої людини", – сказав "Сегодня" один з ініціаторів законопроекту, депутат Олексій Скрипник.

Реклама

В цілому ІТ-фахівці з розумінням ставляться до пропозиції збільшити податки, але вказують на необхідність законодавчо прописати деякі моменти.

"Кілька сотень тисяч підприємців змушені будуть одночасно переоформляти документи. [Важливо], наскільки вдасться налагодити цей процес з адміністративної точки зору. Також IT-співтовариство звертає увагу на необхідність паралельно доопрацювати законодавство в сфері трудових відносин – з урахуванням проектної специфіки роботи "айтішників" та інших працівників креативної сфери", – зазначає менеджер ІТ-комітету Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) Євгенія Лугановська.

Читайте також: "Податкова реформа" для ФОП: через що розгорівся скандал

А в Асоціації "IT Ukraine" попереджають: постійна зміна "правил гри", зокрема податкових, погано сприймається іноземними інвесторами. Тому учасники ринку розраховують знайти консенсус із владою і прийняти рішення на довгострокову перспективу.

"Зверніть увагу, що ніяких обмежень з використання третьої групи (ФОП; в ній зараз зареєстровано більшість" айтішників на спрощеній системі оподаткування ". – Ред.) в законопроекті немає. Тобто "айтішник" може вибрати – залишитися на другий або третій групі або перейти на п'яту, яка є правом, а не обов'язком. Перевагою п'ятої групи на тлі плавного підвищення податків на 1% в рік може бути більше гарантій, що, наприклад, Мінсоцполітики не прийде і не перекваліфікує взаємодії між компанією і підприємцем в трудові відносини", – міркує в.о. виконавчого директора Дмитро Овчаренко.

Крім того, для більшості програмістів фірми встановлюють рівень зарплати вже з урахуванням сплати податків. Потім співробітник оформляє довіреність і передає фірмі право платити податки за нього. Так що ставки податків стають турботою не працівника, а роботодавця. Співробітник отримує "на руки" обумовлену з роботодавцем суму, незалежно від того, скільки стягнула держава.

Реклама

Нагадаємо, останнім часом в Україні збільшилася кількість пропозицій з реформування податкової системи. Наприклад, депутати запропонували ввести нову прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб з максимальною ставкою податку 48%Ця ініціатива вже викликала бурю обурення серед представників бізнесу.

Крім того, раніше також намагалися змінити шкалу нарахування ЄСВ – єдиного соціального внеску. Однак запропоновані варіанти так і не знайшли відображення в Податковому кодексі і держбюджеті на 2019 рік:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти