Український бізнес поставив перед владою 10 завдань: список

28 січня 2020, 09:37

Досягнення цих цілей прискорить зростання ВВП України, впевнені в бізнес-асоціації

/ Фото: Pixabay

Бізнес-спільнота визначила для влади 10 ключових пріоритетів, які допоможуть досягти економічного зростання України в 5-7% за рік. Про це повідомили в пресслужбі Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Реклама

"Більшість пріоритетів бізнесу переплітаються з ключовими питаннями, які обговорювалися на форумі в Давосі, – економіка, технології, промисловість і екологія. У той же час тільки разом з базовими речами – справедливою судовою системою, дієвими правоохоронними органами і наявністю рівних правил гри – вони допоможуть забезпечити реальні зміни в країні", – зазначила виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко.

Підприємці виділили такі пріоритети:

  • Протидія тіньовій економіці, що, залежно від сектора, коливається від 25% до 60% і створює нерівні правила гри на ринку, заважає прозорому бізнесу розвиватися. Зокрема, йдеться про боротьбу з контрабандою і фальсифікатом, захист прав інтелектуальної власності.
  • Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці та тиску на легальний бізнес. "Досвід минулого року показав, що іноді під гаслами модернізації податкової системи можуть пропонуватися не зовсім раціональні податкові новації і вибіркове додаткове оподаткування саме сумлінних платників" , – відзначили в ЄБА.
  • Впровадження принципів circular economy, зокрема, європейський підхід в питанні сортування відходів (введення розширеної відповідальності виробника), адже зараз понад 93% відходів вивозиться на звалища і тільки 4,18% відсортовуються.
  • Гармонізація законодавства України з нормами ЄС, щоб українська продукція відповідала європейським вимогам і бізнес не мав проблем з поставками продукції з і в ЄС.
  • Прийняття сучасного трудового законодавства.
  • Продовження медичної реформи, наявність прозорих критеріїв для подальшого розширення програми "Доступні ліки" і контроль якості ліків.
  • Сприяння розвитку міжнародної торгівлі, зокрема, вирішення питання нестачі дозволів на вантажні автомобільні перевезення, а також введення "промислового безвізу".
  • Сприяння інноваціям, розвитку освіти і впровадженню нових технологій в бізнесі і в державному управлінні.
  • Відкриття ринку землі, що буде сприяти інноваціям та впровадженню нових технологій в бізнесі і в держуправлінні.
  • Стимулювання інвестиційної привабливості України в цілому і регіонів зокрема.

"Минулий рік приніс важливі зрушення в напрямку делегування певних функцій і активів приватному сектору – запуск "великої" приватизації і механізму концесії. Сподіваємося на продовження цієї тенденції і в 2020 році. Це позитивні сигнали для інвесторів і нові можливості для залучення фінансування та зменшення корупційних проявів", – відзначили в ЄБА.

В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки
В тренді
"Укрзалізниця" тимчасово змінила розклад поїздів: список
В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи

Раніше прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявляв про мету домогтися зростання ВВП на 40% за п'ять років: на 5% – в 2020 році, по 7% в наступні чотири роки. Схожі цілі передбачає програма діяльності уряду на п'ять років, докладніше про яку дізнавайтеся з відео сайту "Сьогодні":

Реклама

Нагадаємо, зазначається в січневому звіті СБ, зростання ВВП України в 2021-2022 роках може скласти ще більше – 4,2%. Водночас, Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує, що українська економіка продемонструє набагато скромніший результат – всього 3% в 2020 році і 3,1% в 2021-му.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти