Український бізнес побоюється інфляції – НБУ

12 січня 2015 17:52

Основною перешкодою для розвитку підприємці вважають валютний курс

У 2015 році опитані Національним банком України (НБУ) керівники підприємств очікують високої інфляції і збільшення витрат на виробництво, що зумовлено обесценіваеніе гривні до долара США. Про це сообіщіла прес-служба Нацбанку.

Реклама

"Результати опитування очікувані і відображають складну ситуацію в економіці України", – зазначили в НБУ.

У той же час, згідно з даними регулятора, з'явилися сигнали поступового поліпшення ситуації в середньостроковій перспективі.

"Респонденти п'ятий квартал поспіль оцінюють поточний фінансово-економічний стан своїх підприємств негативно, але баланс оцінок покращився і становить (-5,6%) у порівнянні з (-8,2%) в III кварталі 2014-го переважно за рахунок підприємств сільського господарства та добувної промисловості. Великі підприємства вперше за останні чотири квартали оцінили фінансово-економічний стан своїх підприємств позитивно", – додали в НБУ.

За очікуваннями безнеменов, в наступні три місяці відзначається висока потреба в позикових коштах. Більшість респондентів (86,5%) планують брати кредити в гривні, проте зросла частка плануючих брати кредити в доларах США. "Кілька зросла і частка підприємств, що планують залучати кредити за кордоном. Це переважно великі підприємства", – додали в НБУ.

В тренді
Киянам показали нові маршрутки: які на вигляд і шо там буде нового (фото, відео)
У Києві презентували новий транспорт. Колаж: "Сьогодні"
Реклама

Підприємства називають основними перешкодами для нарощування обсягів виробництва нестабільну політичну ситуацію (53,7%), значні коливання курсу гривні щодо інших валют (52% – найвищий рівень за весь період проведення опитувань) і занадто високі ціни на енергоносії (50,1% – на рівні попереднього кварталу).

Нагадаємо, базова інфляція в Україні в грудні 2014 порівняно з листопадом 2014-го склала 2,8%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти