Українським виробникам спрощують вихід на ринки ЄС

12 лютого 2015, 16:06

Сергій Гусєв

Прийнятий останній основоположний закон, необхідний для усунення бар'єрів при торгівлі промисловими товарами між Україною та ЄС

Президент Петро Порошенко підписав Закон "Про технічні регламенти та оцінку відповідності". Зі вступом цього документа в силу будуть скасовані закони "Про підтвердження відповідності" та "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності", а також внесені зміни до кодексів та інших законів.

Реклама

Це третій і останній основоположний закон, необхідний для усунення бар'єрів при торгівлі промисловими товарами між Україною та ЄС (закони про стандартизації та метрології були прийняті Верховною Радою попереднього скликання).

Ставши в 2008 р. членом СОТ, Україна взяла на себе зобов'язання до 2012 р. реформувати національну систему технічного регулювання. Це повинно було дозволити нашій країні прийняти правила, які діють на світовому ринку з метою подолання технічних бар'єрів у торгівлі. Але процес затягнувся, це ускладнило як вихід вітчизняних виробників на зовнішні ринки, так і імпорт в Україну.

В цей час для того, щоб експортувати продукцію в країни ЄС, виробник повинен провести її випробування і отримати на неї сертифікат в одній з країн ЄС. Деякі випробування можна проводити в акредитованих українських лабораторіях, але в цілому процес залишається непростим і витратним.

В тренді
Стартував прийом заявок на карантинні 8000 гривень: як оформити та хто отримає гроші

Модель технічного регулювання, застосовувана в ЄС, така:

  • директивами на продукцію встановлюються обов'язкові для виконання загальні (істотні) вимоги безпеки;
  • конкретні характеристики задаються європейськими стандартами, які є добровільними для застосування;
  • продукція, виготовлена згідно з вимогами європейських стандартів, вважається відповідної істотним вимогам директиви (презумпція відповідності).
Реклама

Коли Україна гармонізує своє законодавство і стандарти з європейськими та укладе з ЄС відповідну угоду, всі необхідні документи можна буде отримати на території України. Крім того, перехід на європейські правила зменшить регуляторний тиск на бізнес, оскільки скоротить кількість нормативних документів і усуне їх дублювання і наявну суперечливість. А сертифікаційні лабораторії можуть стати вигідним напрямком бізнесу, клієнтами яких стануть не лише вітчизняні виробники, а й, наприклад, компанії з країн Азії, які прагнуть розпочати експорт до Європи.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти