Українських ФОПів тимчасово звільнили від соціального внеску

18 березня 2020, 11:38

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Ухвалений парламентом закон вже набув чинності

Сьогодні, 18 березня, в Україні набув чинності закон, яким запроваджуються податкові послаблення для бізнесу на час карантину. Документ був оприлюднений в офіційній пресі напередодні, 17 березня, а його текст передбачає, що зміни набудуть чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Реклама

Згідно з цим законом, фізичні особи-підприємці (ФОП) звільняються від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за березень і квітень 2020 року.

"Тимчасово звільняються від нарахування та сплати ЄСВ фізособи-підприємці, особи, що ведуть незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства в частині сум, що підлягають сплаті цими особами за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 роки за себе", – йдеться в документі.

Також тимчасово не штрафуватимуть за такі порушення, вчинені з 1 березня по 30 квітня:

  • несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності до податкових органів.

Впродовж періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Крім того, термін подачі декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік продовжено до 1 липня 2020 року. Також законом вводиться мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 18 травня 2020 року.

Нагадаємо, Верховна Рада планує ухвалити ще один законопроект для підтримки бізнесу під час карантину. Цього разу йдеться про допомогу з оплатою орендованих приміщень.

Як повідомлялося, щоб не допустити поширення коронавірусу, в Україні ввели карантин і закрили зовнішні кордони. Обмежувальні заходи б'ють по роботі бізнесу, тому підприємці потребують підтримки.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти