Українська економіка виходить з "тіні"

23 серпня 2018, 10:58

У Мінекономрозвитку перерахували фактори, які допомагають і заважають детінізації

Рівень тіньової економіки в Україні в першому кварталі 2018 року становив 33% від валового внутрішнього продукту (ВВП). Це на 4 відсоткових пункти нижче, ніж у першому кварталі 2017 року. Такі дані опублікувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ).

Реклама

Як зазначили в МЕРТ, детінізація економіки стала можливою завдяки таким факторам:

  • збереження головних ознак макроекономічної стабільності і позитивні економічні тенденції в умовах реалізації політики, спрямованої на розширення внутрішнього попиту. Цьому сприяло, зокрема, підвищення доходів населення і сприятливих зовнішніх умов;
  • зміцнення інвестиційної складової економічного зростання в умовах продовження процесів реформування економіки;
  • збереження високого рівня ділової активності бізнесу та поліпшення очікувань.

Однак, як підкреслюють у відомстві, динаміка детінізації економіки стримується проблемами, які негативно впливають на розвиток економіки держави в цілому.

Серед таких проблем МЕРТ відзначило збереження викликів стабільності фінансової системи країни і наявність непідконтрольних територій.

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проекти від Мінфіну

Як повідомлялося, в Україні за січень-липень 2018 року викрили 8,8 тисячі підприємців, які вели "тіньову" діяльність. Податкова зобов'язала їх зареєструватися офіційно.

Реклама

Незважаючи на зниження рівня тіньової економіки, в Україні через корупцію, фіктивне підприємництво, ухилення від сплати податків і шахрайства існують значні ризики відмивання грошей. Такого висновку дійшли члени комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів (MONEYVAL) в звіті, присвяченому Україні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти