Україні загрожують проблеми з посівною і урожаєм – Fitch

4 березня 2015, 12:31

По агросектору б'є девальвація гривні, відзначають аналітики

Кредитоспроможність компаній агропромислового сектора України буде залишатися під тиском у світлі збільшеного ризику низького врожаю в 2015 році на тлі підвищення вартості посівної кампанії і обмеженого фінансування. Про це йдеться в звіті міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

Реклама

"Низький урожай найбільш сильно позначиться на виробниках зерна, зернотрейдерах і переробних компаніях, в той час як виробники м'яса і яєць, на наш погляд, не повинні мати проблем із закупівлею кормів", – йдеться у звіті.

На думку аналітиків, на виробників м'яса та яєць негативно вплине девальвація гривні, так як вони не в змозі повністю перекласти збільшені витрати, прив'язані до долара, на споживачів. Хоча рейтинги українських сільськогосподарських компаній враховують деяку волатильність прибутку і ризики ліквідності, Fitch може розглянути можливість негативних рейтингових дій у разі подальшого погіршення ситуації.

За прогнозами агентства, девальвація гривні призведе до значного підвищення вартості весняної посівної кампанії, оскільки основна частина витрат, таких як насіння, добрива, паливо, засоби захисту рослин та запчастини для сільськогосподарської техніки, або імпортуються, або мають ціни з прив'язкою до долара. Це викличе зростання потреб в оборотному капіталі, які будуть лише частково покриватися виручкою від продажу залишених на елеваторах запасів зерна та олійних врожаю минулого сезону, тоді як погіршення в сфері державних фінансів знижує шанс якої-небудь значущої прямої державної підтримки для сектора.

Fitch вважає, що недостатнє фінансування посівної кампанії може призвести до зменшення засіяних площ і погіршення врожайності через недостатнє застосування добрив або інвестицій в механізацію і, як наслідок, до більш низького урожаю 2015/2016 рр. "Ми не очікуємо, що військовий конфлікт на сході України суттєво позначиться на врожаї зважаючи історично низької частки Луганської та Донецької областей у виробництві сільськогосподарських культур в країні", – додає агентство.

В тренді
Соняшникова олія по 60 гривень і "золоті" яйця: в Україні злетіли ціни на основні продукти
Реклама

За оцінками його експертів, найбільш постраждає діяльність дрібних і середніх виробників сільськогосподарських культур зважаючи утрудненого доступу до ліквідності, тоді як великі сільськогосподарські холдинги, швидше за все, зможуть провести посівну. "Однак ми очікуємо зниження врожайності і, як наслідок, більш низькі продажі зерна в цьому році", – додає Fitch.

Нагадаємо, девальвація гривні в лютому досягла рекордних Темпора в історії цієї валюти. На "чорному" ринку курс досягав 40 грн / дол, а офіційно долар доростал до 30 грн/дол.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти