Українців стали активно кликати на роботу: інфографіка

30 червня 2016, 15:56

Роботодавці наймають персонал значно охочіше, ніж минулого року

З початку 2016 року роботодавці в Україні активно наймають персонал. Їх активність особливо зросла в другому кварталі. Про це повідомляють аналітики Work.ua.

Реклама

Найвище зростання активності роботодавців зафіксовано в будівництві, на виробництві, в логістиці і на транспорті.

"Це базові, системоутворюючі галузі і те, що вони ростуть швидше за інших – дуже хороший знак. Схоже, Україна виходить із затяжної кризи і нас чекає зростання економіки", – відзначає директор з розвитку Work.ua Сергій Марченко.

2_08

Разом з тим, роботодавці нарікають, що останнім часом наймати співробітників стало складніше. "Не виключено, що це реакція на невисокий рівень заробітних плат, що збільшилися за останній рік несуттєво. На початок червня зростання середньої заробітної плати за пропозиціями роботодавців сайту в порівнянні з червнем минулого року склав всього 14%", – розмірковує експерт.

Реклама

Тобто зараз роботодавці не завжди готові платити стільки, скільки хочуть заробляти кандидати. Але якщо кадровий голод продовжиться, у працедавців не буде виходу, крім поліпшення умов найму. Зросла активність ринку праці говорить про те, що конкуренція серед роботодавців буде лише посилюватися і залучення грамотних працівників стане однією з пріоритетних цілей бізнесу, вважає Марченко.

Найбільші показники зростання – у невеликих міст. У Києві зростання кількості вакансій скромніше, ніж в середньому по країні

Таким чином, ринок праці України трансформується від ринку роботодавця, коли роботодавець диктував умови найму, до ринку працівника, де за успішні кадри конкурують вже роботодавці, відзначає експерт.

"Напевне, цього ро така трансформація ще не закінчиться, але вже в другій половині наступного року вона вельми вірогідна", – прогнозує Марченко.

.png_111

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти