Україна вперше включила до списку санкцій офшорні компанії

18 жовтня 2016, 16:12

Під санкції потрапили компанії з Кіпру, Панами, Британських Віргінських островів і Белізу

Україна вперше включила в список санкцій кілька офшорних компаній, які створюють загрозу національним інтересам, а саме: Judson Trading Limited (Кіпр), Rock Ranch Properties SA (Панама), Powerful Choice Tech Ltd (Британські Віргінські Острови), Global Games Ltd (Беліз), Novastar Group Ltd (Беліз), Gordon Solution Ltd (Британські Віргінські острови).

Реклама

Відповідне рішення закріплене указом президента України №467 / 2016, текст якого і відповідні санкційні списки розміщені на сайті глави держави.

Згідно з документом, до всіх вищевказаних компаній, крім Judson Trading Limited (Кіпр), застосована блокування активів – тимчасове обмеження права осіб користуватися і розпоряджатися належним їм майном, обмеження торгових операцій на території України, запобігання виведенню капіталів за межі України, призупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань, повна заборона на здійснення операцій з цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції згідно з цим законом.

Національному банку України забороняється видавати дозволи на здійснення інвестицій в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладів на території іноземної держави.

Також припиняються видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави або вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави. НБУ забороняється реєструвати учасника міжнародної платіжної системи, платіжною організацією якої є резидент іноземної держави.

Реклама

Забороняється збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, підприємств, в яких резидент іноземної держави, іноземної держави, юридична особа, учасником якої є нерезидент або іноземна держава, володіє 10% і більше відсотками статутного капіталу або має вплив на управління юридичною особою або її діяльність.

Забороняється також передача технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності.

В тренді
Україна націлилася на 2 транші МВФ: які вимоги залишилося виконати

На компанію Judson Trading Limited (Кіпр) застосовані всі вищевказані санкції крім пунктів про заборону передачі технологій і збільшення розміру статутного капіталу.

Як повідомлялося, 16 вересня президент України Петро Порошенко заявив про продовження застосування обмежень і розширення списку санкцій до російських компаній і фізичним особам, причетних тим чи іншим чином до порушення територіальної цілісності і суверенітету України, повідомляється на офіційному сайті глави держави.

РНБО також продовжив дію персональних спеціальних економічних та інших санкцій, застосованих рішенням РНБО від 2 вересня 2015 року (зі змінами від 17 вересня 2015 року та від 20 травня 2016 року), введеним в дію указом президента України від 16 вересня 2015 року № 549.

Реклама

Тим часом Україна ввела санкції проти Об'єднаної компанії (ОК) "Російський алюміній" ("Русал", РФ) і яку пов'язують з нею компанією Judson Trading Limited (Кіпр).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти