Україна йшла до цього дня 21 рік – Порошенко про електронну систему відшкодування ПДВ

3 квітня 2017, 18:42

За словами президента, довгий час замість прозорої роботи відбувалися тільки спекуляції в сфері відшкодування податку на додану вартість

Президент України Петро Порошенко провів нараду з початку роботи в Україні електронного реєстру автоматичного відшкодування податку на додану вартість (ПДВ). Про це повідомляє прес-служба президента.

Реклама

"Я дуже щасливий, що вся команда продемонструвала абсолютно жорстку політичну волю і щодо адміністрування податків ми знайшли достатню кількість аргументів, щоб ввести цю нову, революційну систему, яка дозволяє забезпечити ефективний, прозорий громадський контроль за всім механізмом відшкодування (ПДВ. – Ред.)", – розповів глава держави.

_01.Фото: president.gov.ua

Порошенко назвав дуже важливим початок роботи системи автоматичного відшкодування ПДВ – за його словами, довгий час замість прозорої роботи відбувалися тільки спекуляції в цій сфері.

"Україна до цього дня йшла з 1996 року. 21 рік українські підприємці, українські бізнесмени чекали прозорості відшкодування податку на додану вартість. 21 рік, на жаль, система відшкодування ПДВ живила корупціонерів, які за непрозорі механізми відшкодування часто отримували хабарі. 21 рік, до жаль, з повітря бралися кошти, витягали з державного бюджету – і це мало величезні негативні наслідки для економіки", – підкреслив президент.

Реклама

Глава держави назвав впровадження електронного адміністрування повернення ПДВ "одним з важливих етапів, який має величезну антикорупційну складову", поряд з введенням прозорих механізмів закупівлі газу, державних електронних закупівель через систему ProZorro і делегуванням фінансового ресурсу на місця в рамках децентралізації.

"Запам'ятайте сьогоднішній день – 3 квітня ми запускаємо систему прозорого громадського контролю за відшкодуванням ПДВ", – заявив Порошенко.

_02.Фото: president.gov.ua

Серед переваг роботи системи президент назвав скасування ручного режиму відшкодування податку і повну автоматизацію процесу.

Так, в реєстрі кожен зможе проконтролювати дату подання заяви про відшкодування, а ПДВ відшкодовуватиметься тільки в хронологічному порядку. При цьому система перевірок буде публічною, з обґрунтуваннями і певними термінами.

Реклама

Президент зазначив, що останнім часом ситуація з відшкодування ПДВ кардинально змінювалася в кращу сторону, але при цьому підкреслив, що керівництво цим процесом тривало в ручному режимі.

"Приходить інвестор, звертається до президента, до керівника уряду, і ми займаємося конкретним кейсом і забезпечуємо відшкодування. Сьогодні головне – не треба звертатися. Відшкодування повинно відбуватися автоматично", – зазначив Порошенко.

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць

Він підкреслив, що нова система створена за європейською моделлю адміністрування ПДВ, на відміну від тієї, яка існувала раніше в Україні.

Президент подякував парламенту, уряду і "всім, хто приєднався до процесу створення і запуску реєстру". На переконання глави держави, нова система відшкодування ПДВ сприятиме поліпшенню умов роботи підприємців.

"Хочу сказати, що це яскраве свідчення антикорупційних кроків, ефективних кроків, спрямованих на поліпшення інвестиційного клімату", – констатував президент.

Реклама

_03.Фото: president.gov.ua

Згідно з повідомленням прес-служби президента, на нараді міністр фінансів Олександр Данилюк продемонстрував учасникам наради роботу реєстру, який розміщений на сайті Мінфіну.

Данилюк повідомив, що в реєстрі відображаються відомості про дату подачі заявки на відшкодування ПДВ, підприємство, сума, яка заявляється до відшкодування, а також інформація про перерахування казначейством коштів на рахунки підприємців.

За словами міністра, всю вхідну інформацію до електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ формує Державна фіскальна служба (ДФС) на підставі заявок бізнесу, закріплюючи ці дані електронним цифровим підписом.

Міністр зазначив, що до 1 липня 2017 року реєстр працюватиме в тестовому режимі, і в цей період здійснюватиметься постійний моніторинг його роботи, а також прийматимкться зауваження щодо недоліків функціонування – і відповідні органи проводитимуть роботи з усунення недоліків.

У свою чергу, виконавчий директор  Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев'янко та президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер вітали створення і впровадження реєстру автоматичного відшкодування ПДВ і назвали його кроком до прозорості в роботі Державної фіскальної служби.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти