У Новинського відібрали завод "Океан" – Бірюков

12 вересня 2016, 16:11

Рішення ухвалив Печерський суд

Печерський суд міста Києва виніс рішення, згідно з яким Миколаївський суднобудівний завод "Океан" більше не належить Вадиму Новинському. Про це на своїй сторінці в Facebook написав радник президента України Юрій Бірюков.

Реклама

"А всі вже в курсі про те, що рішенням Печерського суду міста Києва суднобудівний завод "Океан" у Новинського забрали?" – Заявив Бірюков.

У той же час радник президента не повідомив ніяких подробиць.

Як відомо, ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" спеціалізувався на виробництві та ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тис. тонн. У листопаді 2013 року було прийнято рішення про визнання "Океану" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

23 червня 2016-го Господарський суд Миколаївської області затвердив реєстр кредиторів "Океану" і зобов'язав ліквідатора провести збори кредиторів, які 27 липня вибрали комітет кредиторів у складі п'яти компаній – ТОВ "Консалтинг-Гамма", "Тетія Фінанс", "Торговий дім "Аннона", "Денкорд АГ" і "Фінансова компанія "Авуар-Сервіс".

В тренді
Нервозність на ринку. Чому бензину і дизпальному загрожує нове зростання цін
Реклама

Відзначимо, з 2012 року компанія Смарт-Холдинг не має ніякого відношення до суднобудівного підприємства. Мажоритарним акціонером ПАТ "НСЗ "Океан" є компанія Zonel Operations Ltd., яка не має до Смарт-Холдингу ніякого відношення і за якою, згідно з повідомленнями ЗМІ, стоять російські інвестори. Інформація про реальних акціонерів підприємства доступна у відкритих офіційних джерелах. Зокрема, її можна отримати в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Мажоритарні акціонери повністю контролюють підприємство і несуть відповідальність за його розвиток, відносини з колективом, державними органами, замовниками та підрядниками.

В кінці 2011 – початку 2012 рр. менеджмент Smart Maritime Group (SMG, "Смарт Мерітайм Груп", Херсон) на запрошення нинішніх акціонерів ПАТ "НСЗ "Океан" дійсно брав участь в операційному управлінні заводом. За цей короткий період управлінцям вдалося досягти відчутної стабілізації економіки підприємства і частково погасити накопичену заборгованість по заробітній платі. Для цього завод неодноразово отримував фінансову допомогу від підприємств, пов'язаних зі Смарт-Холдингом. У цей період Смарт-Холдинг розглядав питання придбання даного суднобудівного підприємства, однак, у зв'язку з істотним погіршенням кон'юнктури в світовому суднобудуванні, холдинг вирішив відмовитися від цієї покупки і зосередитися на розвитку вже придбаних суднобудівних активів.

В даний час Смарт-Холдинг інвестує в розвиток двох суднобудівних підприємств – ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" (Херсон) та ПАТ "Чорноморський суднобудівний завод" (Миколаїв), які входять до складу найбільшого суднобудівного об'єднання України Smart Maritime Group (SMG, "Смарт Мерітайм Груп", Херсон). Цим заводам, незважаючи на несприятливу економічну та політичну ситуацію, сьогодні вдається перемагати конкурентів в боротьбі за замовлення, відповідно вони показують кращі з вітчизняної галузі виробничі результати. При цьому їх співробітники своєчасно і в повному обсязі отримують гідну заробітну плату.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти