У іноземного бізнесу багато претензій до української податкової – заступник міністра фінансів

17 серпня 2015, 11:30

За словами Макєєвої, нашій країні потрібно перемогти корупцію

Іноземні бізнесмени скаржаться на роботу податкової системи в Україні та недотримання законів. Про це в інтерв'ю "Новому времени" розповіла заступник міністра фінансів Олена Макеєва.

Реклама

"У них (іноземних бізнесменів – Ред.) багато претензій до держсистеми, і найбільше – до Державної фіскальної служби. Але проблематика у них відрізняється від українського бізнесу тим, що для них дуже важливо, щоб всі працювали в одному законодавчому полі, щоб всі дотримувалися законодавства України. На жаль, це не головне для рядового українського бізнесмена. У нього часто зовсім інші цілі. Позиція українського бізнесу – "не довіряємо, не час платити податки, не бачимо, куди витрачаються ці гроші", – зазначила Макєєва.

За словами чиновника, основною проблемою залишається корупція.

"Щоб перемогти корупцію, потрібно підняти зарплати людям. Тому що за 2-3 тис. грн дуже складно прожити, це і підштовхує людей на корупцію. Далі треба автоматизувати всі процеси і позбутися впливу людського фактора. Всі рецепти давно придумані", – вважає Макєєва.

"Потрібно шукати гроші, донорів, тих, хто буде допомагати нам інвестувати гроші в IT в роботі податкової та митниці. Якщо ми автоматизуємо ці всі сервіси, то можна брати і студентів на роботу. Як в Грузії. Я пам'ятаю, нам показували, як проходить там митне оформлення. Дівчина оформляє електронну декларацію. Комп'ютер сам показує, чи потрібен додатковий огляд цієї машини. Я додатково їй задаю питання якісь – а вона не може відповісти. Тому що вона дуже добре знає тільки свою ділянку роботи. Так і нам потрібно зробити: автоматизувати всі процеси, а потім брати молодих людей, які дуже швидко вчаться. Вони ж повинні з чогось починати", – зазначила заступник міністра.

Нагадаємо, навіть за офіційними даними український бізнес масово втікає в "тінь" - рівень тіньової економіки за результатами першого півріччя 2015 досяг 47% від ВВП. Погіршення ситуації в Мінекономіки пов'язують з втратою віри бізнесу в поліпшення економічної та політичної ситуації найближчим часом.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Бізнес в Україні. На допомогу підприємцю

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти