"Ти теж здатна": як ЄС підтримує жіночий бізнес в Україні

Експерти показали список європейських програм для розвитку підприємництва

Почати нову справу – завжди не просто. Особливо якщо на твоїх плечах будинок, турбота про дітей і батьків, якщо ніхто тебе не підтримує і часто незрозуміло з чого почати. Існує досить багато міжнародних програм, які допомагають жінкам відкрити бізнес, здобути освіту, захистити свої економічні права. Але часто буває складно знайти потрібну інформацію. Тому аналітики EU Neighbours east зібрали всі проекти ЄС в Україні, які можуть допомогти жінкам у розвитку власної справи.

  • Де отримати пораду і знання

"Європейський Союз активно допомагає розвиватися новим компаніям. Особливо, якщо вони належать жінкам і розташовані у регіонах. Не обов'язково жити у Києві, мати вищу освіту або вже готовий бізнес, щоб отримати підтримку ЄС. Ви можете отримати не тільки практичні знання і поради, але і кошти, щоб запустити власну справу", – підкреслюють експерти і наводять кілька прикладів.

Так, в рамках ініціативи EU4Business у всіх регіонах України була організована мережа з 15 Центрів інформаційної підтримки бізнесу. У центрах можна отримати безкоштовну консультацію, взяти участь у тренінгу або воркшопі. Наприклад в Харкові запустили Центр жіночого підприємництва. Тут жінки можуть пройти тренінг, отримати пораду, як почати або розвинути свій бізнес, стати учасницями жіночої підприємницької мережі. Центри надають послуги всім жінкам – неважливо, відкриваєте ви нову компанію чи хочете розширити діючий бізнес.

Реклама

Поради з організації бізнесу у східних областях України також надає програма UNDP (ПРООН) в рамках проекту "Підтримка ЄС сходу України". Проект надає послуги з розвитку бізнесу і проводить курси підвищення кваліфікації. Програма Mayors for Economic Growth разом з місцевою владою розвиває економіку регіонів і створює робочі місця. В Україні в цій програмі беруть участь десятки місцевих адміністрацій. При цьому в шести з них вже запущені пілотні проекти.

"У Славутичі та в громаді Глибокої з'явиться інфраструктура, яка підтримуватиме місцеві компанії і приватних підприємців. Мета проектів в Баранівці і в Долині допомогти в розвитку аграрним підприємствам. В громадах Северинівки і Нового Міста особлива увага приділяється розвитку туризму", – уточнили експерти.

А ініціатива EU4Youth реалізує відразу чотири проекти – "Розвиток освіти, працевлаштування та участь молоді України в районах, порушених конфліктами", "Від працевлаштування до стабільності", "Шкільний сад для сільськогосподарського підприємництва" та "Кращі навички для кращого майбутнього". Ці проекти організовують курси і стажування для підприємців до 35 років. Вимушеним переселенцям, жінками і жителями малозабезпечених районів виділяються гранти для запуску свого бізнесу.

  • Як знайти фінансування, якщо немає ні власних коштів, ні потрібного досвіду

Все та ж ініціатива EU4Youth пропонує 150 грантів молодим людям з числа внутрішньо переміщених осіб на створення стартапів в галузі сільського господарства. Фінансування також можна отримати від проекту "Від працевлаштування до стабільності". Наймолодшим (від 14 до 21) програма UPSHIFT пропонує різні курси і до 60 000 гривень на реалізацію соціальних проектів в різних регіонах України.

Реклама

Читайте також:

Для жителів східних областей України за підтримки Європейського Союзу UNDP / ПРООН надає гранти на суму до 10 тисяч доларів на ініціативи в сфері малого бізнесу.

Крім грантів, ЄС фінансує програми, які допомагають отримати фінансування невеликим компаніям. Наприклад Women in Business надає кошти як на запуск, так і на розвиток бізнесу. Місцевий партнер програми Bank Lviv пропонує пільгові умови для підприємниць на нові бізнес-ідеї або розширення вже існуючої компанії. EU4Business надає кредити через місцеві банки – від мікрофінансування до великих інвестиційних кредитів.

  • Де отримати допомогу для розвитку вже існуючого бізнесу

"Якщо у вас вже є бізнес і ви хочете його розширити, то фінансування і навчання можна отримати через програми ініціативи EU4Business. Вони підтримують розвиток приватного сектора по всій Україні", – радять фахівці.

Реклама

Програма Women in Business не тільки надає кредити. Вона проводить тренінги та надає безкоштовні консультаційні послуги компаніям, якими керують жінки. А програма DCTA Initiative East займається мікрофінансуванням – видає кредити на суму до 25 тисяч євро. European Fund for South East Europe (EFSE) також видає кредити (середня сума кредиту 51 тис євро) компаніям, в штаті яких менше 50 співробітників.

Фонд розвитку підприємництва пропонує кредити малим підприємствам за найнижчими відсотковими ставками. Українські підприємці також мають доступ до програми ЄС COSME, яка надає гранти на розвиток невеликих компаній. Є також програма Erasmus для молодих підприємців, яка дає шанс бажаючим відкрити компанію і бізнесменам перейняти досвід у підприємців з ЄС.

  • Де навчитися чомусь новому

ЄС виділяє значні кошти на професійну освіту і навчання. Наприклад нещодавно запустили програму підтримки професійної освіти і навчання EU4Skills: Better Skills for a Modern Ukraine, вона підтримає реформу на національному рівні. Безпосередню підтримку можна отримати і взявши участь в індивідуальних програмах EU4Youth. Вони спрямовані на поліпшення професійних навичок молодих людей до 35 років. ЄС пропонує і можливості від молодіжних програм Erasmus +, якщо ви отримуєте вищу освіту.

Нагадаємо, в Україні також зростає кількість власних ініціатив, спрямованих на підтримку жінок. Наприклад, в Дніпропетровській області відкрилося кафе, весь виторг якого йде на допомогу жінкам. Детальніше про проект дізнавайтеся з сюжету новин "Сьогодні":

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти