ТОП податкових змін з 2018 року: що вирішила Рада

11 грудня 2017, 13:06

Внісши поправки до Податкового кодексу, депутати підняли акцизи на тютюнову продукцію і скасували податки на електромобілі

Однією з найважливіших економічних тем стала зміна минулого тижня Податкового кодексу. Документ "поправили" заради прийняття бюджету на 2018 рік. У другому читанні і в цілому урядовий законопроект №6776-д був прийняти незадовго до голосування щодо самого бюджету, 7 грудня.

Реклама

Саме цей законопроект дозволяє підняти ставки акцизів на етиловий спирт і тютюнову продукцію до середніх європейських норм. Документ був необхідний для забезпечення дохідної частини головного кошторису країни на наступний рік. За розрахунками Кабміну, переважно завдяки саме цим поправкам дохідна частина бюджету зможе зрости до 1,2 трлн грн. Насамперед, були проіндексовані ставки податків, встановлених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексу споживчих цін та цін виробників промислової продукції.

Зміни до Податкового кодексу ще має підписати президент України Петро Порошенко

1. Підвищення акцизних зборів на тютюнові вироби

Сигарети сильно подорожчають. Акцизний податок на тютюнові вироби став основною статтею додаткового доходу в бюджеті на 2018 рік. 2018 року акцизна ставка за тисячу сигарет зросте з 21 євро до 25,84 євро, тобто одна пачка сигарет подорожчає приблизно на 7 гривень. Поступово розмір податку збільшуватиметься щорічно.

Реклама

За підрахунками експертів, такий рівень податкових відрахувань призведе до суттєвого подорожчання сигарет в Україні – ціна пачки найдешевших тютюнових виробів до 2025 року може становити 80-90 грн.

2. Податки на посилки

З 2018 року зміняться правила безмитного ввезення товару на територію країни – в тому числі і в посилках. Держава дозволяє українцям замовляти за кордоном товари на суму не більше 150 євро на місяць без додаткових податкових платежів. Цей ліміт чіпати не стали. Зате обмежили і кількість безмитних покупок – трьома на місяць. Тобто починаючи з четвертої за місяць посилки обкладатимуться податком, митом і акцизом.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

3. Боротьба з "човниками"

Раніше в.о. голови ДФС Мирослав Продан  збирався вирішити проблему такої контрабанди за допомогою законодавчих змін, які передбачають перебування особи за кордоном не менше доби під час перевезення через держкордон товарів на 500 євро.

Реклама

За новими правилами ввезення, "безмитні" правила діятимуть тільки для тих, хто був відсутній в Україні більше 24 годин і в'їжджає в країну не частіше одного разу протягом 72 годин. Грошові ліміти в такому випадку залишаються колишніми – до 500 євро (в аеропортах – до 1000 євро). А ось ті, хто перетинає кордон частіше, зможуть ввозити без мита товар тільки на 50 євро.

4. Скасування податків на ввезення електромобілів

Останні зміни в Податковому кодексі також передбачають скасування податків на ввезення електромобілів до України. Так, податок на додану вартість (ПДВ) і акциз на ввезення електрокарів в Україні тимчасово скасують. Достовірно невідомими поки що залишаються терміни скасування податків – на рік чи на п'ять років.

Крім того, Верховна Рада проголосувала за відстрочку сплати ПДВ за імпорт обладнання та за зниження рентних платежів за видобуток газу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти