Таро-тур: скільки можна заробити на зборі пляшок в Києві та Талліні

12 листопада 2016, 17:00

Лось Олена , Юлія Юлаєва

У Таллінні безгоспних пляшок мало, а в Києві потрібно вибирати

Звичайно, доходи простих українців не можна порівняти з тим, що задекларували наші депутати. Багатьом доводиться скрутно, і заради збільшення доходу вони знаходять різні способи підробки: від продажу котлет власного виготовлення до збору пляшок. Наші кореспонденти вирішили дізнатися, наскільки прибутковим може бути останній "бізнес". При тому на хвилі стрімкої євроінтеграції ми вирішили збирати тару не тільки в столиці України, а й в ЄС, а саме – в естонському Таллінні, що дозволило хоч трохи доторкнутися до європейських реалій. Стартували ми одночасно і збирали протягом одного дня (з оглядкою на обставини), а потім перевірили, скільки ж вийшло заробити.

Реклама

ТРАДИЦІЇ СТОЛИЦІ: КИЇВ

МизфотографомвирішиливідправитисявстудмістечкоКПІ,денагалявиніпіслябурхливогонеділізалишаєтьсябагатодоказівтого,щостудентитакиживутьвесело.Озброївшисьвеликимпакетоміодноразовимирукавичками,япідійшладо сміттєвого бакаівиловилапляшку.Однупідібралабілялавки-о,осьівтравіваляється...

Буквальнозакількахвилиняперетвориласявазартногомисливця засклотарою,ачерез годинупакетнеможливобулозрушитизмісця.Збориперервавбруднийісуворийчоловік,якийпорадивзабиратисяпо-доброму:"Тутєкомузбирати,цене вашатериторія!".Довелосяретируватися.

ПОРАДИ БУВАЛЫХ.По дорозі з'ясувалося, що я, набравши добра, поняття не маю, куди цей самий видобуток нести. Довелося звернутися за допомогою до чоловіка, який діставав з смітника бляшанки. "Ого, нагорнула! Можу відвести дворами, щоб швидше", – сказав добрий попутник Віктор, якого "всі знають, як Хом'яка". Розмова почалася з поради: "Даремно ви це скло тягаєте – важке, а грошей мало за нього платять. Ви б краще баночки збирали – вони легенькі, місця мало займають, а платять за них по 20 копійок (скляна пляшка коштує 30 коп.)" . Цікавлюся, чому він, молодий хлопець (на вигляд Хом'яку – років 35-40) не піде на нормальну роботу. Отримую відповідь: "Мені на життя вистачає – за день можу і 150-200 грн заробити, до того ж сам собі господар. Ну і судимість по малолітці, роботу знайти складно".

Реклама

У цьому "бізнесі" не все так просто: самі "жирні" шматки території вже поділені, і Віктор на чужі "поля" не йде – можуть і побити. "Ось там, в КПІ, де ви були, вони з 6 вечора і до ранку працюють. Я більше в смітниках дивлюся. Але і мені іноді щастить. Ніколи не забуду день 20 травня 2015 року – тоді в Палаці спорту був концерт. Охоронці виносили пляшки в контейнери величезними мішками! Я покликав напарника, і ми до ночі жесть і пластик м'яли і трамбували. Втомилися страшно, але заробили близько півтори тисячі гривень за ніч". За словами Віктора, пляшки з-під горілки, вина та коньяку не приймають, але існують таємні місця, де за "елітну" пляшку можуть дати навіть 2-5 гривень. Головне – щоб пробка та етикетка були в ідеальному стані. У них розливають "паленку". Але, розповівши цей секрет, Віктор тут же уточнив, що він таким не займається.

ПЛЯШКИ, ЗДАВАЙТЕСЬ!Уприймальникаменівидалиящикдля"улову".З25пляшоквзяливсього8(не взяликрасивісиненькііз-підсидру),щеоднудискваліфікуваличерезтріщининашийці.Отрималая2,5грн-не вистачитьнавітьнажетонвметро.Помітившимоєрозчарування,Хомякменепідтримав:"Яжказав:требабляшанкизбирати.Нунічого,наступного разуприходь-навчу".

new_image_200

ТАЛЛІН: АВТОМАТИЗАЦІЯ

Оформляючивізу,я несталаінформуватиестонськепосольствопро своє рішеннязаробитигрошіназборіпляшоквТаллінні-заздалегідьбулозрозуміло,щоотриманусумунавряд чидоведетьсядекларувати.

ХРОНІКА ЗАДУМКИ.Я"пішланасправу"о восьмійранкупонеділка.Вжедообіду,обійшовшивесьцентрізаглядаючипідкоженкущ,язрозуміла,щозалишаюсябезулову-пляшокне булоніде!Містовзагалістворюваввраження"вилизаного":ніпаперунатротуарі,нінедопалківназупинках,нінатякунапом'ятийстаканчиквідкави.Уголовіпролетіладумка,щоестонцінічого неп'ютьіне їдятьнавулиці.Цютеоріюпідтверджувавітойфакт,щожодногокіоскузїжею,сигаретамиікавазустрітитакожне вдалося.УрозпачіяподаласянапляжврайонПіриту.

Реклама

ЯХТ-НАГОРОДА.Йшлашоста годинапошукупляшок.Алемоментістининастав:колиочівжесльозилисявідвітру,ногивідвалювалися,авухазамерзли,япомітиладовгоочікуванийулов-пивнупляшку,акуратнопоставленубіляурни!

new_image3_166

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Першазнайденапляшка.

В СМІТТЄВІЙ ЗАСІДЦІ.Під час пошуку ми з київською колегою не спілкувалися. Але знання особливостей столичного життя підказувало мені, що її пляшковий бізнес йде куди краще. Ці думки дали поштовх мою підприємницьку фантазію, тому на наступний день я спустилася до підвалу багатоквартирного будинку, в якому гостювала, з метою впіймати когось із мешканців, що викидають сміття, а з ним – і пляшки. Сміттєвий підвал виявився чистішим, ніж під'їзди деяких київських багатоповерхівок, і я вже почала турбуватися. Але мене врятував молодий сусід – він поставив біля сміттєвого контейнера аж три пивні пляшки і одну бляшанку! Отримавши добро, я вирушила в найближчий магазин (біля нього я, до речі, здобув ще пляшку з-під мінералки), де знаходяться спеціальні автомати для прийому склотари. Ніяких будочок з нетверезими дядечками-приймальниками в Таллінні не існує.

new_image4_137

Реклама

Яквонасюдипотрапила?

ПРАВО НА ЄВРО.Прийом склотари в Естонії – справа швидка, чиста і благородна, але не особливо прибуткова. За одну одиницю платять 10 центів (близько 3 грн). Відповідно, за свої шість пляшок я заробила 60 центів (18 грн). Готівкові автомат не видає, замість них – чек, яким можна розплатитися в цьому ж магазині. Є і кнопочка "допомога дітям" – для тих, хто бажає "пляшкові" гроші відправити на допомогу сиротам. Я, звичайно, натиснула цю кнопку. Але, мабуть, недостатньо сильно, тому автомат видав чек на 60 центів. Гроші я забрала на пам'ять, але могла б купити 1 грейпфрут або 1,5 огірка.

new_image5_112

Покормимашину.Таруприймаєспеціальнийавтомат.

СКАРБИСОЗВАЛИЩ

Можливо,цезобластіміськихміфів.АлеякщовіритиВіктору-"Хом'яку",то,знаючиособливімісцястолиці,можназбагатитися."Одного разуявсмітникузнайшовкосметичку-видносумкувкрали,іїївикинули.Косметикуяздав наВолодимирськомуза 1200грн:тампарфуми,помада,пензликивсякі.Анаденці-пакетикззолотимиприкрасами,мабуть,злодіїне помітили.Вломбардіменізанихдали16тис.грн!Яплемінникукупивприставкуі"комуналку"заплатив".

Приймальники вторсировини теж знаходять призи. Існує легенда про старовинну Біблію, яку перекупник на "блішці" оцінив в "десятку" (10 тис. гривень), і про раритетний самовар, який здали за ціною металу за 150 грн. "А хлопець посидів в інтернеті, подивився конструкцію, докупив краник – і продав за" п'ятірку "(5 тис. грн)", – розповідає Віктор. Зустрічали тут і перший текст "Марсельєзи", який з вторсировини потрапив до колекціонера за 7 тис. грн. У книгах, які здають в макулатуру, іноді знаходять гроші: "Візьмеш погортати, а звідти $ 200 – шурх!". Але спеціально їх не переглядають.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти