Ставки по депозитах для українців запропонували знизити до 0%

1 жовтня 2014, 11:21

Аліса Ревнова Аліса Ревнова

Бізнес в Україні знаходиться в борговій ямі, а третина банків вимагає рекапіталізації, вважає експерт

Бізнес в Україні на сьогоднішній день перебуває в стані величезної заборгованості перед банками. Це може його вбити, що вкрай негативно вплине на економіку, заявляє експерт, заступник генерального директора Ukrlandfarming Ігор Петрашко.

Реклама

"Бізнес зараз практично потрапив у боргову яму. Йде нагромадження боргової ями, і так триває з року в рік. Коли це прорве, буде масове банкрутство реального сектора економіки", – каже він.

За словами Петрашка, уряд в існуючій ситуації має надати бізнесу рішення проблеми. На його думку, в Україні потрібно провести реформу банківської сфери. "Потрібна примусова пролонгація кредитів для всього населення – на 5-10-20 років, в залежності від того, фізична це особа або бізнес. Також переклад всіх кредитів на гривні і зниження процентної ставки", – відзначає експерт.

Такий крок допоможе бізнесу вижити, враховуючи його заборгованість за кредитами, вважає Петрашко. Однак зниження процентної ставки по кредитах може привести і до банкрутства банків. "Тому потрібно кардинально обмежити відсотки, які банки сплачують за депозитами населенню. Це можна зробити як ринковими, так і адміністративними методами", – додає експерт. І підкреслює, що в Європі та США ставки за депозитами варіюються від 0% до 3-5%.

В тренді
Стартував прийом заявок на карантинні 8000 гривень: як оформити та хто отримає гроші

Реклама

У той же час, що стосується банків, то, за словами Петрашка, вони теж знаходяться у складній ситуації. 10 з 30 великих банків в Україні вимагають рекапіталізації, а практично все – докапіталізації. І банки з українським капіталом є найбільш проблематичними, вважає економіст.

"Держава повинна взяти на себе активну роль. І не тільки з боку Нацбанку, а й уряду. Регулятор і уряд повинні запропонувати чіткий механізм вирішення проблеми. Якщо акціонери не можуть докапіталізувати банки, то держава повинна їх націоналізувати. Якщо банки неможливо докапіталізувати, то повинен запуститися механізм їх ліквідації", – підкреслив Петрашко.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти