Поради підприємцям-початківцям: як провести внутрішній аудит

24 грудня 2018, 02:00

Христина Коновалова

На думку експертів, цей інструмент використовується для якісного контролю бізнесу

Ефективніпідприємцізавждицінуютьсвій час,томуставлятьвпріоритетвиконаннястратегічногопланурозвиткукомпанії.Врамкахреалізаціїтакихзавданьвкрайважливо,щобкомандавирішувалабудь-які питанняне тількишвидко,алеіточно.Щобризикифорс-мажорівприцьомуможнабулозвестидомінімуму,періодичновикористовуєтьсяспеціальнийінструментконтролю-внутрішнійаудит."Внутрішнійаудитнеобхіднийівласнику,іменеджментукомпанії.Цейінструментдозволяєдолатитруднощі-коли, наприклад,менеджментвважає,щоефективноконтролюєвсіпроцеси,ачасуабоможливостейдляграмотногоструктуруванняінформаціїнедостатньо.Внутрішнійаудитвтакомувипадкустанеоб'єктивнимджереломінформаціїіпідвищитьякістьприйняттярішень",-пояснюєаудиторМаринаШкіптан.Заїїсловами,внутрішнійаудитстосується нетількиперевіркифінзвітностітаоптимізаціїподатків,а йохоплюєвсіаспектидіяльностікомпанії.

ЦІЛІ

Реклама

Щоб провести ефективний аудит, потрібно визначити цілі перевірки компанії. "Цілями внутрішнього аудиту можуть бути забезпечення ефективності використання активів підприємства; дотримання ефективності економічного використання ресурсів, забезпечення повноти і достовірності відображеної інформації у фінзвітності; забезпечення своєчасного виявлення фінансових і операційних ризиків", – перераховує Шкіптан. При цьому внутрішній аудит може бути короткостроковим, оскільки спрямований на аналіз діяльності та результативності певного відділу організації. "Короткотерміновим може бути аудит, який вивчає проект, який запланований до реалізації. Але для його здійснення підприємцю необхідний аналіз сильних і слабких сторін компанії, внесення пропозицій щодо вдосконалення деяких процесів", – пояснює аудитор. Такий аудит за термінамиможетривати 1—3 місяці.
Може внутрішній аудит бути і постійним. Для цього створюється окрема структура в організації. "Цілі такого аудиту – виявлення недоліків і внесення пропозицій щодо усунення помилок, а також контроль за коректністю функціонування окремих робочих процесів або відділів організації. Щоб вирішувати завдання, важливо залучати кваліфікованих фахівців. Зокрема, єдиним сертифікатом, що підтверджує високий рівень фахівців у сфері внутрішнього аудиту, є сертифікат CIA, заснований американським Інститутом внутрішніх аудиторів (Institute of Internal Auditors)", – відзначає Шкіптан.

ЦІНИ

Передпроведеннямвнутрішньогоаудитуфахівціпрораховують,який жебюджетбуде потрібенназдійсненняперевірки."Ціниможутьваріюватися,починаючивідсумив50тис.грнідо5%відсумипроекту,якийпідлягаєаналізу. Залученняфахівцівнапостійній основізможерозподілитицівитратирівномірно.Аякщовходіаналізувиникнутьдодаткові питання,рішеннябудутьприйнятіоперативноізурахуваннямвсіхризиків",-відзначаєМаринаШкіптан.

В тренді
Банк "Укрпошта" та антирекорд долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Колаж: "Сьогодні"
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки

Заїїсловами,внутрішнійаудитзаразєпопулярнимінструментомдляперевіркималогоісередньогобізнесу,атакожкомпаній,власникиякихєнерезидентамиабопроживаютьвіншій країні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти