Скільки можна заробити, не маючи досвіду роботи

15 грудня 2019, 04:30

Олександр Панченко Олександр Панченко

Креативним або фізично міцним обіцяють платити, як в Європі

Ринок праці в Україні продовжує змінюватися. І не секрет, що пошук першого місця роботи для багатьох затягується надовго. Керівник експертно-аналітичного центру hh.ua Юлія Дрожжина розповіла нам, що найбільше зацікавлені в початківцях IT-компанії – ними було розміщено понад 20% пропозицій про роботу для кандидатів без досвіду. Досить активно себе вели і роботодавці з галузей "Послуги для бізнесу" та "Освітні установи" – від них було опубліковано 13% і 12% вакансій відповідно. У ТОП-10 галузей увійшли ЗМІ, маркетингові та PR-агентства, установи роздрібної торгівлі, фінансові установи.

"Найчастіше молодим спеціалістам без досвіду роботи пропонували посади менеджерів з продажу і консультантів – на ці спеціальності припадало 26% і 13% вакансій. У кожній 10-й вакансії йшлося про роботу маркетологом, SMM-менеджером або PR-менеджером. Трохи рідше (9% і 8% відповідно) фахівця без досвіду роботи були готові працевлаштувати розробником програмного забезпечення або на адміністративну позицію", – уточнила Юлія Дрожжина.

Реклама

Трохи більше третини роботодавців, які протягом 2019 шукали співробітників без досвіду роботи в профсфері "Початок кар'єри", були готові платити від 6100 грн до 12 000 грн, ще 33% пропонували зарплату в діапазоні від 12 100 грн до 17 900 грн. Зустрічалися вакансії і з зарплатою понад 25 000 грн, це вже європейський рівень. Однак, розповідає Дрожжина, для того, щоб на них претендувати, треба знати іноземну мову, а краще – кілька мов. Або бути готовими до важкої фізичної праці.

Наприклад, працівнику без досвіду в цех зі складання каркасно-панельних конструкцій пропонували зарплату до 35 000 грн, оператору контакт-центру зі знанням німецької мови – 25 000 грн, а гіду для іноземців по Чорнобильській зоні, який знає англійську на розмовному рівні і володіє другою іноземною мовою (наприклад, чеською/словацькою/німецькою/іспанською) – до 1200 євро.

І хоча в Україні посилюються нові тренди ринку праці, HR-експерт robota.ua Тетяна Пашкіна впевнена, що переважній більшості молодих людей без освіти і з нульовим досвідом роботи не варто сподіватися на надвисокі заробітки.

"Пікових значень по зарплатах небагато, в основному серед тисяч вакансій переважають невисокі зарплатні пропозиції, – розповіла нам Пашкіна. – Насправді для початку студента візьмуть помічником маркетолога, SMM- або PR-менеджера, оскільки там потрібен досвід роботи від року. Студенти зазвичай намагаються знайти роботу за фахом, тому погоджуються навіть на стажування, в тому числі на умовах волонтерства, щоб отримати досвід роботи. Це стосується бізнес-аналітиків, програмістів, де за тиждень-два неможливо повноцінно освоїти професію. Про повноцінну зайнятость можна говорити для професій простіше, це сфера продажів, адмінперсонал, автобізнес, охорона".

Які професії можуть принести додаткові доходи, якщо не вистачає на життя, дивіться в нашому сюжеті:

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти