Ситуація на ринку праці в грудні: Діди Морози затребувані і отримують 10-16 тисяч гривень

20 грудня 2016, 10:00

Тетяна Негода

Українці не ризикують змінювати місце роботи перед Новим роком

На ринку праці ситуація істотно не змінилася. "Кількість вільних вакансій стабільна і перебуває на рівні жовтня місяця", – говорить про тенденції наприкінці календарного року керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Катерина Мащенко. – Фахівці HR зараз зайняті звітністю, роботодавці формують бюджети і зарплати на наступний рік. Тож активний підбір кадрів традиційно розпочнеться в лютому". Значного ривка в кількості нових резюме теж не спостерігається: в переддень новорічних свят українці менш охоче ризикують змінювати робоче місце. Ті, хто планує цей крок, все-таки допрацьовують до кінця року, завершують всі проекти і чекають можливих премій і бонусів. А до пошуків приступлять вже після свят.

Реклама

ПЕРІОД ЗРОСТАННЯ. За словами експертів порталу, загальну ситуацію на ринку праці 2016 року можна назвати періодом подолання кризових тенденцій. З початку року кількість вакансій зросла на 46% – такий приріст спостерігався вперше за останні кілька років. Масових скорочень на ринку не було: більшість компаній змогли подолати кризові тенденції та відзначили стабільну роботу або зростання бізнесу 2016 року. 92% з них набирали персонал. Понад чверть змогли дозволити собі розширення штату в усіх напрямках, а це вдвічі більше, ніж 2015-го. Збільшення темпів приросту вакансій і падіння зростання кількості резюме привели до зниження конкуренції 2016 року. Найзатребуванішими в регіонах є фахівці з продажу, представники інженерно-виробничих спеціальностей (в тому числі агровиробництво і сільське господарство). Досить часто зустрічаються вакансії в сфері логістики. У великих містах, таких як Львів, Одеса, Харків і Дніпро, потрібні бухгалтери, фахівці з персоналу, секретарі, рядові працівники банківських підрозділів, але на офісних співробітників попит значно нижчий, ніж на продажників. Щодо минулого року найдинамічнішими профобластями були консалтинг, адміністративний персонал, готельно-ресторанний і туристичний бізнес, а також маркетинг і PR. Істотно збільшилася кількість вакансій для банківських працівників, які сильно постраждали в період кризи.

А ось Держслужба зайнятості ситуацію на ринку праці України бачить все ще напруженою: за її даними, безробіття зростає. "Чисельність зайнятого населення віком 15-70 років в 1-му півріччі 2016 року становила 16,2 млн осіб та, порівняно з аналогічним періодом 2015 року, скоротилася на 168 тис., – говорить Валерій Ярошенко, голова Держслужби зайнятості. – Рівень зайнятості знизився з 56,5% до 56,2%".

Стосовно зарплат, то їх, за словами Катерини Мащенко, в зв'язку з коливанням курсу долара роботодавці воліють указувати в гривнях, тоді як здобувачі, навпаки, все частіше висловлюють зарплатні побажання в валютному еквіваленті. Найвищі зарплати, як і раніше, пропонують IT-фахівцям, а в регіонах найвисокооплачуванішими фахівцями є керівники філій та регіональних представництв.

СЕЗОННІ ПІДРОБІТКИ. Акторів на ролі Діда Мороза і Снігуроньки набирали з кінця листопада, і в деяких фірмах набір ще відкритий. "Попит на популярних персонажів великий, а з гідними кандидатами біда, – пояснює Юрій Любченко, керівник "Дитячого театру великих ляльок". – Мені дзвонили десятки осіб – таке враження, що кожен сантехнік вважає, що одягне бороду і шубу – і Дід Мороз готовий". Цього року Дідів Морозів обіцяють оплату від 100 грн за 20 хвилин виступу або від 500 грн за захід, в середньому заробити можна 10-16 тис. грн за сезон. Найчастіше від кандидата вимагають вміння спілкуватися з дітьми, бути активним, відповідальним і пунктуальним чоловіком 20-45 років високого зросту, мати досвід виступів і не вживати алкоголь – хоча б в період всіх заходів.

Реклама

"Дід Мороз сьогодні – це актор-професіонал, від 180 ростом, з приємним басом і грамотною українською, обов'язково вміє співати і відчувати дитячу аудиторію, – пояснює Любченко. – Знайти сьогодні такого кандидата в Києві – як гендиректора до хорошої компанії, вкрай важко. Водночас ринок праці наповнений чудовими Снігурками: стоїть черга з молодих, талановитих, наполегливих дівчат з художніх академій, університетів Поплавського і Карпенка-Карого, і всі готові старатися".

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

З'явилася ще одна незаповнена ніша – роль святого Миколая, резиденцій якого відкривається все більше з року в рік. Керівник проекту "Різдвяний ярмарок 2016" в Житомирі Олександр Ревнивцев насилу підшукав актора – амплуа святого ще порівняно "необкатане".

"Складність в тому, що Дід Мороз і святий Миколай – абсолютно різні образи. Я вимагав вміння працювати з дітьми саме в ролі Чудотворця. Прийшло всього 6 кандидатів, я вибрав того, хто показує фокуси", – ділиться досвідом він. Ще одна новинка ринку – вакансії копірайтера-дизайнера листів від Діда Мороза, що з'явилися на порталах пошуку роботи. Листування з новорічними персонажами стала так популярна, що потрібні спеціальні люди, щоб швидко і красиво відповідати дітворі. Потрібно розробити кілька шаблонів відповідей і оформляти листи і конверти. Платять від 50 грн за лист.

-1_79

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти