Сільському господарству в Україні загрожують податкові труднощі

26 листопада 2014, 08:20

Сергій Гусєв

Для тваринницьких підприємств готують окрему ставку оподаткування

У коаліційній угоді зазначається, що до 1 січня 2018 р.в Україні буде збережена існуюча система оподаткування сільськогосподарських товаровиробників. Але це угода поки лише парафована, та й після підписання юридичний статус цього документа буде невизначеним.

Реклама

Більше податків, тим не менше, потрібно збирати вже зараз. Тому в Державній фіскальній службі (ДФС) був розроблений проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування фіксованого сільськогосподарського податку".

У цьому документі пропонується розмежувати порядок оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком (встановити окремо об'єкт і базу оподаткування) для підприємств, які займаються рослинництвом, птахівництвом, тваринництвом і рибництвом, а також встановити для підприємств, що займаються птахівництвом і тваринництвом, окрему ставку оподаткування ФСП – у відсотках від суми валового доходу.

Проти новації податківців виступила асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), яка звернулася з листом до керівника ДФС і Держпідприємництва, в якому просить не погоджувати і вносити на розгляд уряду цей проект. За розрахунками УКАБ, в іншому випадку вітчизняні сільгоспвиробники втратять майже 1,5 млрд грн за рахунок зростання податкового навантаження (в основному за рахунок підприємств, що спеціалізуються на молочному скотарстві та свинарстві), а втрати в масштабі економіки країни складуть не менше 14 млрд грн.

Ризик суттєвого збільшення фіскального навантаження змусить сільгосппідприємства скорочувати поголів'я худоби та птиці. За розрахунками УКАБ, поголів'я ВРХ в сільгосппідприємствах може знизитися на 49%, свиней – на 27%, птиці – на 27%, а зменшення поголів'я призведе до зменшення виробництва продукції тваринництва.

В тренді
Податки для заробітчан і французький мільярд – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту
В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют
Реклама

Ще одним наслідком може стане зменшення кількості зайнятих у сільській місцевості, адже на тваринницький напрям припадає основна зайнятість у сільському господарстві в цілому. Можливе скорочення може досягти 120 тис. осіб або близько 20% від загальної кількості персоналу в сільськогосподарському виробництві.

Нагадаємо, останні місяці сільське господарство залишається єдиною галуззю, яка б показала зростання на тлі загального падіння економіки.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти