Ринок праці в Україні час перебудувати: експерт озвучив головну проблему

25 листопада 2019, 13:24

Олександр Панченко Олександр Панченко

Фахівець нагадав про законодавчу радянську спадщину, що заважає працевлаштуванню

В Україні все сильніше відчувається брак представників робітничих професій. Така ситуація призводить до необхідності кардинально і на державному рівні перебудовувати систему ринку праці, вважає член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

"Потрібно максимально полегшити людям процедуру перекваліфікації, зараз це проблема номер один, – упевнений Пендзин. – Необхідно розробити професійні стандарти відповідно до вимог ЄС, переглянути і осучаснити класифікатор професій, що не змінювався з часів СРСР. Стали анахронізмом вимоги 1-2 річного перенавчання, щоб мати право працювати за новою спеціальністю".

Реклама

Наприклад, людина, що працювала монтажником, не може без перенавчання стати зварювальником, навіть якщо вміє зварювати метал. Експерт каже, що назріла необхідність присвоєння кваліфікації екстерном, на підставі показаних перед кваліфікаційною комісією теоретичних знань і практичних навичок. Така практика поширена в Польщі: людина за плату здає іспит і при успішному складанні отримує сертифікат і право працювати за новою професією.

Впровадження у нас такого ж порядку перекваліфікації різко знизить відтік кадрів за кордон і підніме українську економіку. Це непросто і не швидко, але іншого шляху немає, упевнений Пендзин.

Детальніше про те, чого хочуть українці від працевлаштування, дізнавайтеся зі спеціального матеріалу сайту "Сьогодні" – Нові тренди ринку праці: чого тепер хочуть працівники, крім зарплати

А про те, які професії найкраще оплачуються, дивіться в сюжеті новин "Сьогодні":

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти