Ринок праці готується до канікул: в тренді "святкові" вакансії

20 грудня 2018, 11:00

Тетяна Негода

Шукають "дедморозов" і ведучих для свят

Традиційно в передноворічний період на ринку праці фахівці експертно-аналітичного центру міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна спостерігали повний штиль. На тлі жовтня трохи приріст частки вакансій (в межах 1%) продемонстрували такі професійні сфери, як ІТ, телеком, HR-напрям. Також роботодавці шукали менеджерів вищої ланки, робочий персонал, в тому числі в сфері виробництва.

"Для бізнесу зараз в пріоритеті підведення підсумків року, тому зміни активності на рівні 1% швидше профілактичні", – вважає В'ячеслав Сотник, директор з маркетингу та PR порталу HeadHunter Україна.

Реклама

Майбутній сезон корпоративних свят сприяє також, за словами експерта, невеликому сплеску активності гравців ринку в івент-напрямку і мас-медіа: шукають Святих Миколаїв, Дідів Морозів, які ведуть новорічні корпоративи. Регіональний зріз бази вакансій зафіксував зростання вакансій в Києві, Закарпатському, Запорізькому, Одеському, Черкаському та Чернівецькому регіонах. У порівнянні з листопадом 2017-го, цього року позитивна динаміка спостерігалася в сферах мистецтва, розваг, мас-медіа, науці, освіті, виробництві. З іншого боку, зниження частки вакансій зазначено в таких напрямках, як ритейл, маркетинг/реклама/PR, банківська діяльність, будівництво, нерухомість.

--1_79

Цінні кадри

Що стосується зарплат, то вони якщо і підвищуються, то точково.

"Роботодавці готові платити більше за кандидата, який володіє високими професійними якостями, інвестуючи в його розвиток", – вважає Тетяна Скачко, директор HR-провайдера Smart Solutions.

Високий попит в найближчі роки, за словами експерта, буде на біологів-генетиків, фахівців, які вміють обслуговувати альтернативні джерела енергії, інженерів (перш за все спеціалізуються на робототехніці) і, звичайно, IT-фахівців.

"У рамках реформи охорони здоров'я медустанови провели комп'ютеризацію. Безліч таких закупівель та заходів заплановано на наступний рік, – розповідає Скачко. – Хвиля інформатизації трансформувалася в масовий рух".

Стимул для нашого бізнесу

Реклама

Правляча коаліція Німеччини розробила новий законопроект про полегшення доступу до ринку праці в країні для негромадян Євросоюзу. Одне з найважливіших його нововведень – скасування вимоги до роботодавця, який бажає найняти мігранта з країни, що не входить в ЄС, доводити, що для його вакансії не знайшлося кандидата-німця чи громадянина іншої країни ЄС. Планують також ввести норми, які дадуть час на пошук роботи закінчили професійну підготовку в Німеччині. Остаточний варіант закону, який представили на затвердження Бундестагу, розглянуть на засіданні уряду вже сьогодні, 19 грудня.

"Розробка цього законопроекту викликана тим, що в НімеччиВВонині гостро не вистачає робочих рук. Цей брак викликаний демографічною кризою, – пояснює президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. – Тому економіка країни дуже залежить від припливу робочої сили. Сьогодні середня зарплата в Німеччині набагато вище, і цей факт мотивуватиме українців їхати до Німеччини, якщо вона відкриє для нас свій ринок праці".

Також, за прогнозами, туди переберуться до 50% наших громадян, які працюють у Польщі.

Водночас численні проблеми, з якими стикаються наші заробітчани в європейських країнах, зупиняють все більше людей, мотивуючи їх шукати роботу і розвиватися професійно в Україні – тим більше що можливостей стає все більше. А в новому німецькому законі для нашого ринку є і позитив, вважають експерти.

"Українські роботодавці будуть змушені підвищувати продуктивність праці, щоб мати можливість платити конкурентоспроможні зарплати. А це потягне за собою інвестиції в інновації та якісний менеджмент, – пояснює Тетяна Скачко. – Більшість "схем" або перетвориться на бізнес, або помре".

Як повідомлялося, что кількість працевлаштованих українців збільшилася, але роботи вистачає. При цьому охочі заробити все частіше йдуть у власний бізнес:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти