Рекордний урожай яблук в Україні вдарив по цінах: фермери зазнають збитків

30 жовтня 2018, 08:12

Торгові мережі скуповують сортові яблука майже задарма

Великий врожай яблук засмутив українських фермерів. Аграрії кажуть: 2018 року вродило стільки, що частину доведеться залишити на деревах. Адже продавати фрукти за ціну, яку пропонують торгові мережі і виробники соків, – збитково.

Реклама

У селі Спаському на Дніпропетровщині фермер Павло Осін вирощує солодкий сорт яблук – "Фудзі". Урожай на 28 гектарах виявився рекордним. Садовод цьому не радий – рахує збитки.

"Те, що сталося, просто зводить нанівець всі зусилля. Спочатку за кілограм яблук запропонували гривню. Потім ціна впала до 90 копійок", – говорить Осін.

Таку ціну за яблука запропонували переробники. Це майже вп'ятеро менше, ніж торік. Осін підрахував, якщо навіть продасть весь урожай, витрати не окупляться. Тому частину яблук не збиратиме – так збитки виявляться значно менше.

У схожій ситуації опинилися фермери по всій Україні. Кажуть, торгові мережі скуповують сортові яблука майже задарма – за них пропонують близько трьох гривень за кілограм. А ось собівартість яблука майже вдвічі вище.

"Коли фермер збере ці яблука – він ще з більшими буде збитками буде, ніж якщо взагалі не збиратиме їх. Немає навіть на що купити дизельне паливо, щоб обробить міжряддя в саду. І це зараз катастрофа для наших садівників", – говорить голова Асоціації фермерів Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський.

Ціни на яблука впали через небувалий врожай і в Україні, і в сусідній Польщі, пояснює експерт аграрного ринку Олександр Хорєв. Втім, фермери, які застосовують новітні методи вирощування фруктів, продають урожай навіть за кордон.

"В Україні досить багато господарств, які вирощують якісне яблуко. Ціна на нього оптова – 7 гривень. Якщо будуть відкриті нові канали експорту, це забезпечить нам вихід на експорт більшого розміру. А експортні ціни – це завжди інші ціни", – зазначає Хорев.

Реклама

А наразі ціни на яблука – вигідні для покупців. Вперше за кілька останніх років кілограм яблук в магазинах коштує від чотирьох до шести гривень.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти