Рада спростила життя іноземним інвесторам в Україні

15 травня 2018, 14:39

Парламент ухвалив закон про "номінального утримувача"

Верховна рада України ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект № 6141 "Про сприяння залученню іноземних інвестицій". "За" проголосував 244 народних депутата.

Реклама

Закон вводить режим обліку прав власності іноземних клієнтів глобальних зберігачів або інших фінансових посередників на цінні папери в депозитарній системі України. З цією метою в законодавство внесені нові правові категорії – "номінальний утримувач", "рахунок в цінних паперах номінального утримувача".

"Сьогодні іноземні інвестори, щоб купити українські цінні папери, повинні відкривати рахунки в локальному депозитарії, тобто в українській юрособі. В минулому були випадки, коли такі цінні папери зникали ... Глобальні інвестори довіряють своїм власникам цінних паперів. Законопроектом передбачається, що міжнародні банки можуть стати депозитаріями, по суті, номінальними власниками-депозитаріями в нашій країні. Але також даним законопроектом передбачено, що вони повинні будуть дотримуватися вимог з обліку, розкриття, дотримання корпоративних процедур. Також вони повинні будуть здійснювати, по суті, фінансовий моніторинг за цими рахунками", – пояснив представник праламентского комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Павло Різаненко.

Він пояснив, що ухвалення цього закону дозволить іноземним інвесторам з меншою кількістю бюрократичних процедур і з великою довірою інвестувати кошти в українські цінні папери.

При цьому спрощеною процедурою не зможуть скористатися представники країни-агресора або компанії, зареєстровані в країнах, що не дотримуються стандартів FATF.

Раніше в Європарламенті заявляли, що інвестори неохоче заходять в Україну через корупцію.

Реклама

У той же час, в 2017 році іноземні інвестори зацікавилися IT-компаніями в Україні. Загальний обсяг інвестицій в українські IT-компанії склав 265 млн доларів за 2017 рік, що на 231% більше показників 2016 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти