Прийнято закон про податковий компроміс

25 грудня 2014 16:43

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Неплатники зможуть легалізуватися

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект №1071-д про податковий компроміс.

Реклама

Голоси "за" віддали 264 депутатів. "Сподіваємося, що податковий компроміс знайдений", сказав спікер ВР Володимир Гройсман після голосування.

Метою законопроекту, відповідно до пояснювальної записки, є звільнення платників податків від фінансової, кримінальної та адміністративної відповідальності за умови сплати незадекларованих та/або неузгоджених платежів з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств, зменшення кількості адміністративних скарг до контролюючих органів та адміністративних позовів до суду платників податків на рішення контролюючих органів, а також забезпечення додаткових податкових надходжень до бюджету.

Подати документи бізнес повинен протягом 90 днів.

Ємство цього документа було передбачено коаліційною угодою.

Реклама

Мінфін попросив прийняти проект у першому читанні, щоб обговорити ще раз "компромісну" ставку. Депутати запропонували 5%, а Кабмін – 15%.

В тренді
"Північний потік – 2" готують до запуску – Росія посилила газовий шантаж Європи
"Газпром" став качати в Європу ще менше газу

Нагадаємо, в пояснювальній записці до депутатського вказується "сплата податку при застосуванні процедури податкового компромісу 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. Тобто 95% суми відповідного податку будуть вважатися погашеними".

В цілому, законопроект передбачає подання платниками податків за добровільним рішенням уточнених розрахунків податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та / або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014-го.

"Установити чітку процедуру досягнення податкового компромісу загальною тривалістю до 70 календарних днів. При цьому, загальний термін можливості прийняття рішення платником податків про застосування процедури податкового компромісу становить 90 календарних днів з дня набрання чинності даного закону", – наголошується в документі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти