Прибуток "Газпрому" впав відразу всемеро

29 квітня 2015, 12:30

У російській компанії нарікають на девальвацію рубля і борги "Нафтогазу"

Прибуток "Газпрому" за МСФЗ в 2014 р звалилася в 7 разів до 157,192 млрд руб. з 1166 млрд руб. за 2013 рік. Прибуток за період, що відноситься до акціонерів ВАТ "Газпром", скоротився на 980 257 млрд руб., або 86%, і склала 159 004 млн руб.

Реклама

Таку статистику компанія пояснює зростанням витрат за курсовими різницями у зв'язку з ослабленням курсу рубля до долара США і євро.

"Чистий збиток за курсовими різницями у складі фінансових доходів і витрат в сукупності увелічілcя на 925757 млн руб. В 2014 р в порівнянні з 2013 р Збільшення витрат за курсовими різницями пов'язане з переоцінкою зобов'язань за кредитами і позиками, номінованим в іноземній валюті", – наголошується в звітності "Газпрому".

Також в рпоссійской компанії поскаржилися на ростом витрат через "дебіторської заборгованості НАК "Нафтогаз України" на суму 34 068 млн руб., АТ "Молдовагаз" на суму 5 948 млн руб., а також з нарахуванням резерву майбутніх платежів щодо фінансових гарантій на суму 47 407 млн руб".

"Крім того, у звітному періоді визнані витрати по створенню резервів під знецінення основних засобів та ділової репутації щодо активів нафтового, переробного та електроенергетичного сегментів діяльності групи. Сума таких витрат у звітному періоді склала 124 002 млн руб", – зазначають в "Газпромі" .

Реклама

Нагадаємо, Єврокомісія направила "Газпрому" повідомлення про претензії в порушенні антимонопольного законодавства Євросоюзу за підсумками представницьких результатів розслідування. ЄК відкрила офіційне розгляд проти "Газпрому" 31 серпня 2012-го.

В тренді
Виплата пенсії по-новому: куди йти замість "Укрпошти" і кому принесуть додому

На думку Єврокомісії, порушення полягають в обмеженні можливостей споживачів перепродувати газ через кордони. Єврокомісія вважає, що це могло дозволити "Газпрому" встановлювати несправедливі ціни для деяких країн-членів ЄС.

"Газпром", на думку ЄК, також міг зловживати домінуючою позицією на ринку, ставлячи поставки газу в залежність від отримання не зв'язаних зобов'язань від кінцевих споживачів щодо інфраструктури для транспортування газу.

Крім того, Кабінет міністрів України звернувся до Антимонопольного комітету із закликом почати антимонопольне розслідування проти російської компанії "Газпром". "Ми також звернемося до наших партнерів з Європейського Союзу, щоб спільно провести це розслідування і встановити факт монополізму російської компанії ВАТ "Газпром" не лише в Європейському Союзі, а й в Україні", – підкреслив прем'єр-міністр Яценюк.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти