Злочинні схеми Курченка: шахрайство на нафти і розорені банки

15 травня 2014, 12:44

Українські правоохоронці розкрили "секрети успіху" молодоолігархів

СлужбабезпекиУкраїни(СБУ)оцінила збиткивід діяльностіолігархаСергіяКурченкав 4млрд грн.СамКурченковжеоголошений у міжнароднийрозшукСБУ,однакМВС покилишеготує йомуповідомлення про підозру.Якщо жбізнесменне з'явитьсядо органівслідства,то МВСтакож оголоситьйого в розшук.

За словами глави МВСАрсенаАвакова,до злочинних схемКурченкобезпосередньопричетніОлександрКлименко,АртемПшонката Олександр
Янукович. Є щеряд осіб,якіперебувають під підозрою,але їхімена покине оприлюднені.

"Щосьмені підказує,що цепосадовіособи митнихорганів",- зазначивАваков
.

Реклама

ВЛАСНІСТЬ ПІД АРЕШТОМ. У ході розслідуванняарештовані всірахункиКурченка (за даними МВС, їх 25) і його майнонасуму більше1,5 млрдгрн.Вживаються заходищодо арештурахунків в іноземнихбанкахіповерненнювкрадених грошейвУкраїну.

Зокрема,арешт накладенона16об'єктів нерухомості(з них3-за кордоном) і7повітряних суден.

Середарештованого майнаКурченкотакожвиявилися38автомобілів.Чималов автопаркубізнесменамашинVIP-класу
: 15 Mercedes-Benz, 2 BMW, 2 Porsche, 1 Bentley Continental, 3 Lexus, 2 Toyota Camry, 1 Aston Martin.

"Длязахисту інтересівдержави здійснюєтьсяарешт майнаТЕЦ,якавходитьдо майнового комплексуОдеськогонафтопереробногозаводу ",- додалив СБУ.

Як відомо
, майновийкомплекста земельну ділянкуОдеськогоНПЗбуло арештованосудомще наприкінціквітня.

Крімтого,призупиненонезаконний перехідправвласностіОдеського НПЗі ТОВ"Всеукраїнськийпромисловийсоюз"щоб уникнутививедення цихзаводівпід контролюукраїнських державних органів
.

НАПІВЛЕГАЛЬНІ НАФТОПРОДУКТИ. Найсильніше увагу правоохоронців привернули злочинні схеми Курченко, пов'язані з продажем нафтопродуктів.

"Протягом останніх двох років на територію України ввезли нафтопродукти на суму 36 млрд грн, нібито для їх переробки та подальшого реекспорту. Насправді ніякого реекспорту не було", – розповів Аваков.
 
"Ввезені нафтопродукти розміщувалися під митним контролем на нафтобазах, які орендувала корпорація "СеПеК" (підконтрольна Курченко – Ред.). Фактично паливо знаходилося в країні без митного оформлення та сплати податку, адже реекспорт не підпадає під оподаткування. У реальності ці нафтопродукти йшли на реалізацію в ряді областей України, продавалися вітчизняним підприємствам, нафтотрейдерам і АЗС", – зазначив глава МВС
.

"У сприянні цим схемам підозрюються певні посадові особи, зокрема з податкової адміністрації та митниці. Це не могло відбуватися без їх реальної участі і курирування. Адже з метою укриття злочинної діяльності, тобто того, що нафтопродукти не вивозилися за територію України, підробляли митні декларації, до яких вносилися відомості про відвантаження нафтопродуктів зі складів і перевезення з портів Рені та Ізмаїл, нібито за кордон", – додав Аваков. Міністр зазначив, що ці порти навіть не призначені для швартування трейлерів, та і терміни завантаження, зазначені в деклараціях не відповідали реальності.

"Без сприяння вищого керівництва державних органів така схема була неможливою. Курченко фактично був маріонеткою", – додав Аваков.

За даними МВС, "СеПеК" ввіз на територію України понад 5 млн тонн нафтопродуктів на загальну суму 36 млрд грн. "На цю суму вони були реалізовані. У зв'язку з незаконною діяльністю, злочинці отримали дохід у 7 млрд грн, які в свою чергу не потрапили в казну України", – додав Аваков. Міністр зазначив, що ця схема – лише "один з квадратиків мозаїки того, як Курченко вдалося стати молодим олігархом".

За словами глави МВС, слідство вже зібрало документи, що доводять роботу цієї злочинної схеми, а конфісковані у Курченко 80 тис. тонн нафтопродуктів будуть продані на аукціонах
.

В тренді
Держборг України зріс і в гривні, і в доларах
Реклама

ПРОДАЖГАЗУІКУПІВЛЯМЕДІАКрім нелегального продажу нафтопродуктів, правоохоронці виявили неодноразові афери з " блакитним паливом".

"Проведення спеціальних аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення і реалізація його через підконтрольні Курченко комерційні структури завдало збитків "Укргазвидобуванню" на суму більше 100 млн грн", – зазначили в СБУ.

Також, за даними служби безпеки, афілійовані з Курченко компанії продавали "Укртрансгазу" і "Чорноморнафтогазу" (належать державі) обладнання за завищеними цінами, через що бюджет України "схуд" на 173 млн грн.

Крім того, через укладання фіктивних угод з ТОВ
"ГазУкраїна2020" на постачаннянафтопродуктівНАК "НафтогазУкраїни" втратив450 млнгрн. "Нафтогаз" такожвтратив400 млнгрнчерез те,що "Українська нафтогазовакомпанія" Курченконелегально ібезлімітноспоживалапаливо.

"Крімтого,викрито фактибезпосередньої причетностіКурченкодо реалізаціїзлочиннихмеханізмівз придбаннямедіа-ресурсу "UMH group" (ТОВ "Український медіахолдинг"),футбольногоклубу "Металіст",ПАТ "Одеськийнафтопереробнийзавод" та мережіАЗСв Німеччині",- зазначиливСБУ
.

ДОВЕДЕНІ ДО БАНКРУТСТВА БАНКИКурченкотакож звинувачують ушахрайствіз кредитнимиресурсамита крадіжці2 млрдгрнкредиту рефінансування,наданогоНБУ.За даними правоохоронців,саме ці діїбізнесменапривелидо банкрутства"Брокбізнесбанку".

Подібна історія,як запевняютьвСБУ,сталася і з"РеалБанк"-800 млнгрн рефінансуваннябули виведеніз фінустановичерезмеханізм кредитуванняфіктивнихюридичних осіб.

Нагадаємо, раніше
російські бізнесмениробили спробиврятуватибанкКурченковід банкрутства .

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти